Twoje dziecko lubi gotować? Zobacz LEGO Friends Jadłodajnia!

Coraz więcej dzieci interesuje się gotowaniem i odżywianiem. Dzieje się tak za sprawą rodziców, którzy dbają o edukację żywieniową i dają – nawet maluchom – próbować nowych dań i smaków.

Do popularności gotowania przyczyniają się też programu kulinarne typu MasterChef Junior. Nic więc dziwnego, że i w ofercie LEGO Friends pojawił się zestaw dotyczący gotowania.

 

Jest to „The Kitchen” czyli LEGO Friends Jadłodajnia w Heartlake. Co to za zestaw i dla kogo jest przeznaczony?

 

fot. dzieckoifigura.pl

 

LEGO Friends Jadłodajnia w Heartlake

 

Jadłodajnia z lego to wyjątkowy zestaw. Mamy tutaj budynek jadłodajni czy też raczej restauracji – bo jest tu nawet elegancki taras z roślinnością i lampionami. Są też przeszklone drzwi i zakręcane schody z poręczą.

 

Szczególną uwagę zwraca ogromna ilość szczegółów i ich precyzja. W zestawie znajdziemy aż pięć figurek. Jest to Leo, Alba, Abuelita, kot Churro i klientka o imieniu Matylda. Jest kuchnia z zabawkowymi naczyniami i sztućcami, zlew, otwierana lodówka z napojami i jajkami, „wyspa” do gotowania, a na tarasie i przed wejściem do budynku – stoliki dla gości i krzesła.

 

fot. dzieckoifigura.pl

 

Składanie Jadłodajni z Lego

 

Restauracja z Lego to bardzo skomplikowana zabawka. Co prawda na opakowaniu jest napisane, że to zestaw dla dzieci w wieku 8+, wydaje się jednak, że ten wiek jest zaniżony.

W zestawie znajdziemy 5 dużych woreczków z klockami, a w każdym z nich także mniejsze woreczki z detalami – klocków jest więc sporo. Co więcej, sama instrukcja to ponad 170 stron, a nam złożenie zestawu zajęło około 3 godzin.

Tak więc nie trzeba sugerować się podanym wiekiem, bo Jadłodajnia może być też świetnym prezentem dla starszych dzieci.

 

fot. dzieckoifigura.pl

 

LEGO Friends Jadłodajnia – zabawka na kreatywność

 

Składanie Jadłodajni z Lego rozwija u dzieci umiejętności koncepcyjne i wyobraźnię przestrzenną, wpływa też na motorykę małą. Natomiast już po złożeniu, daje sporo możliwości dla kreatywnej zabawy. Używając figurek z tego czy też innych zestawów Lego, można bawić się w gotowanie czy przyjmowanie klientów. Jest to więc jeden z zestawów, który z powodzeniem można łączyć z innymi klockami Lego i tworzyć własne historie.

 

fot. dzieckoifigura.pl

 


WSPÓŁPRACA BARTEROWA

Komentarze

Komentarze