UWAGA na tę BAKTERIĘ! Kobiecie AMPUTOWANO ręce i nogi po tym jak POLIZAŁ ją OWCZAREK NIEMIECKI

Lekarze na początku nie wiedzieli czym jest spowodowana silna infekcja jaka pojawiła się u 54-letniej kobiety. Jak się okazało groźna dla zdrowia bakteria, zainfekowała jej krwiobieg.

Marie Trainer odczuwała ból pleców, nudności i wahania temperatury, dlatego trafiła na pogotowie ratunkowe. Kilka dni później w szpitalu okazało się, że zaraziła się rzadką infekcją bakteryjną Capnocytophaga canimorsus.

 

Do zarażenia doszło najprawdopodobniej wtedy, gdy szczeniak jej dorosłego psa owczarka niemieckiego, polizał otwartą ranę kobiety jaką miała na ciele. Badania krwi potwierdziły obecność bakterii Capnocytophaga. Lekarze amputowali kobiecie obie dłonie oraz obie nogi do kolan.

 

To była dla nas trudne do przełknięcia, kilka dni temu Marie czuła się dobrze na wakacjach, a teraz z każdą chwilą robi się coraz gorzej. Jej ręce i stopy nie żyją„- powiedziała Gina Premier, córka poszkodowanej i pielęgniarka. Kobieta przeszła dotychczas osiem operacji i wciąż współpracuje z lekarzami, aby dopasować protezy.

 

ZOBACZ TEŻ:Oto 8 najbardziej RAKOTWÓRCZYCH PRODUKTÓW! JEDEN Z NICH CIĘ ZASKOCZY

 

Bakteria Capnocytophaga canimorsus może zostać przeniesiona ze śliny psa do krwiobiegu człowieka poprzez ugryzienie, a także polizanie przez zwierzę w miejscu, gdzie skóra jest uszkodzona. Najbardziej narażone są osoby, które mają osłabiony układ odpornościowy.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze

Komentarze