Wypowiadanie TYCH ZDAŃ może ZNISZCZYĆ TWÓJ ZWIĄZEK! Lepiej ICH UNIKAJ!

Chyba każdy z nas słyszał powiedzenie – Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. W trakcie kłótni ludzie mówią do siebie wiele nieprzyjemnych zdań. Zobacz, jakich sformułowań się wystrzegać. W przeciwnym razie, możesz doprowadzić do rozpadu waszego związku.

Ty zawsze/nigdy/na pewno…!

Wiele osób w trakcie ostrej wymiany zdań nadużywa kwantyfikatorów, inaczej słów, które zazwyczaj mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, np. „Ty nigdy mnie nie wspierasz”, „Ty zawsze wszystko wiesz lepiej”. Słowa te sprawiają, że druga osoba czuje ogromną złość i bezradność, ponieważ nie wie jak się przed nimi obronić. Kwestionowanie tego typu zarzutów do niczego nie prowadzi i bynajmniej nie jest dla związku budujące. Wręcz przeciwnie. Kwantyfikatory zaostrzają kłótnie, warto się więc ich wystrzegać!

Domyśl się

„Fochowanie się”, obrażanie, odwracanie głowy, a na koniec zdanie „domyśl się!”. Znacie to? Takie zachowanie typowe jest dla małych dzieci, a nie dorosłych osób. Jeśli chcecie by traktowano was poważnie, rozwiązujcie swoje problemy. Nie zamiatajcie ich pod dywan, ponieważ będą się tylko nawarstwiały. Jeśli jakieś zachowanie partnera lub partnerki jest w twoim mniemaniu nieodpowiednie, wyraź konstruktywną krytykę. Bez obrażania się na drugą stronę.

 Jesteś taki sam jak twój ojciec/twoja matka!

Czy lubicie być porównywani do swoich rodziców, rodzeństwa, czy krewnych? Bynajmniej. W związkach ludzie popełniają często kardynalny błąd. Wytykając błędy partnera, porównują go do jego rodziców. Po pierwsze jest to bardzo niekulturalne, ponieważ obrażasz jego bliskich. Po drugie, możesz kogoś zranić słowami, a wypowiedzianych słów nie da się cofnąć. Wystrzegajcie się takich zachowań.

Nawet jeśli twój partner odziedziczył po jednym ze swoich rodziców cechę, która doprowadza cię do szału, pamiętaj, że nie miał na to wpływu. Powinnaś zaakceptować jego wadę, zamiast podkreślać pod wpływem emocji, jak bardzo cię irytuje. Twój partner z pewnością ma świadomość, że ci przeszkadza i stara się z nią walczyć- tłumaczy specjalista.

Zobacz też: Szok! Ci ludzie ZDECYDOWALIBY SIĘ NA SEKS BEZ ZABEZPIECZENIA z obcą osobą!

Źródło: kobieta.wp.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze