Zapominasz w ciąży ? To amnezja ciążowa ! Winne są hormony !

Problem ten dotyczy wielu ciężarnych kobiet. Problemy z koncentracją, nagłe tracenie wątku i zapominalstwo. To codzienność większości przyszłych Mam.

Zapomnij o zapominaniu

Naukowcy przekonują, że mózg kobiety nie zmienia się podczas ciąży. Problemy z pamięcią wynikają ze zmian hormonalnych. Podczas ciąży organizm przyszłej Mamy przechodzi prawdziwą rewolucję. W trakcie ciąży wzrasta poziom progesteronu i estrogenu. To znacząco wpływa na neurony. Te z kolei mogą mieć problem z przetwarzaniem informacji. Efektem jest rozkojarzenie i problemy z koncentracją.

Badania w toku

Amnezja ciążowa od dawna jest obiektem badań. Jednak oficjalnie nie mówi się o tym zjawisku. Termin ten nie funkcjonuje w podręcznikach medycznych czy w publikacjach na temat zmian, które zachodzą w organizmie kobiety w ciąży. Istnienia amnezji ciążowej nie udało się ostatecznie ustalić. Badanie, które są przeprowadzane, dają sprzeczne wyniki. Bardzo wiele kobiet w ciąży zauważa u siebie problemy z koncentracją i z pamięcią. Pocieszeniem jest fakt, że kilka miesięcy po porodzie te dolegliwości ustępują.

Rewolucja w organizmie

Zaburzenia koncentracji i problemy z pamięcią są wynikiem rewolucji hormonalnej i ogromu pracy, który kobiecy organizm dokonuje podczas ciąży. Niektórzy twierdzą, że problemy z pamięcią pomagają kobiecie skoncentrować się w 100% na dziecku, a nie zaprzątać myśli innymi sprawami.

Jak sobie pomóc?

Zapisuj, notuj i wpisuj w kalendarz co ważniejsze sprawy. Miej go na oku. I działaj krok po kroku. Nie bierz zbyt wiele na swoje barki. Cieszę się oczekiwaniem na maluszka. On jest najważniejszy. Jedz borówki, orzechy i warzywa zielone. Poprawią one Twoją pamięć.

źródło: papilot.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze