Szkoły nie zaczną działać nawet w tym roku?! Odpowiada minister Emilewicz.

Są najnowsze informacje na temat roku szkolnego. Jadwiga Emilewicz odpowiedział.

Musimy nauczyć się funkcjonować w nowej normalności – powiedziała na antenie programu w Onet Rano wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Minister Emilewicz sporo uwagi poświęciła dalszemu funkcjonowaniu placówek oświatowych. Jak powiedziała najprawdopodobniej szkoły w tym roku nie powrócą do swojej działaności.

Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności – dodała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Minister Emilewicz poruszyła także kwestię opieki organizowanej w szkołach i przedszkolach. To istotne kiedy kolejne sektory wrócą do pracy, aby rodzice dzieci mogli liczyć na opiekę nad swoimi pociechami.

-W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy – powiedziała.

– O szkołach, jak mówił pan minister Łukasz Szumowski, będziemy rozmawiać w osobnym rytmie i to będziemy komunikować wspólnie – dodała.

Komentarze

Komentarze