Jak sprawić by KĄPIEL MALUSZKA była PRZYJEMNYM I RELAKSUJĄCYM DOŚWIADCZENIEM dla Ciebie i Twojego dziecka? Przeczytaj i sprawdź! to

Czas kąpieli może być przyjemnym, wyjątkowym  momentem, idealnym do nawiązywania więzi  z maluchem. Jest to również czas na wyjątkową ostrożność. Pamiętaj o tych wskazówkach dotyczących kąpieli, aby dziecko było bezpieczne i cudownie czyste!

#Pierwsza i najważniejsza zasada jest taka:  nigdy, przenigdy nie zostawiaj swojego dziecka  bez nadzoru, nawet na minutę.  Powiedzenie, że maluszki mogą utonąć w łyżeczce wody jest prawdziwe! Zanim zaczniesz, przygotuj wszystko (mydło, ręcznik, czystą pieluchę, czyste ubrania itp.), których będziesz potrzebować. Zawsze trzymaj co najmniej jedną rękę na swoim dziecku, gdy jest w wodzie. Jeśli dzwonek do drzwi lub telefon dzwoni i czujesz, że musisz odpowiedzieć, otul dziecko w ręcznik i zabierz go ze sobą.

#Upewnij się, że łazienka jest przyjemnie ciepła (około 25 stopni C), ponieważ maluchy mogą szybko się wychłodzić.

#Nie wkładaj swojego dziecka do wanny, gdy woda nie jest gotowa.

#Wanny są niewiarygodnie śliskie, więc wyłóż je gumową matą do kąpieli, aby zapewnić bardziej bezpieczne miejsce do siedzenia. Amortyzowana wylewka lub strategicznie owinięty ręcznik mogą ochronić przed bolesnymi uderzeniami. Należy również upewnić się, że wszelkie drzwi przesuwne ze szklanymi elementami wykonane są z bezpiecznego tworzywa.

#Spraw, aby kąpiel była odpowiednio ciepła. Przetestuj wodę  na nadgarstku lub na wewnętrznej stronie łokcia, aby upewnić się, że nie jest zbyt gorąca. Niemowlęta i małe dzieci na ogół wolą dużo chłodniejszą wannę niż Ty.

#Napełnij wannę wodą tylko do 1/3 ich pojemności dla niemowląt i nie więcej niż do pasa (gdy siedzisz) dla małych i starszych dzieci.

#Naucz dziecko, aby nie stać w wannie.

#Myj dziecko w czystej wodzie, tak długo, jak czyścisz strefę pieluszek i fałdy skóry. Mydła i szampony mogą wysuszyć dziecięcą miękką skórę i mogą powodować wysypkę. Jeśli używasz płynów, wybierz łagodny przeznaczony dla niemowląt lub małych dzieci i używaj go oszczędnie. Aby nie pozwolić dziecku siedzieć zbyt długo w wodzie z mydłem, pobaw się z nim na początku kąpieli i zostaw mydło i szampon na koniec.

#Unikaj kąpieli bąbelkowych, które mogą podrażniać cewkę moczową i zwiększać ryzyko infekcji dróg moczowych.

#Czy wiesz, że potrzeba tylko dwóch sekund, aby dziecko doznało oparzenia trzeciego stopnia po kontakcie z wodą o temperaturze 65 stopni C i pięciu sekund, jeśli temperatura wynosi 60 stopni! To naprawdę krótko!  Nie pozwalaj swojemu dziecku dotykać uchwytów kranu. Nawet jeśli  jest zbyt małe, aby je teraz przekręcić, będzie wystarczająco silne, aby to w końcu zrobić – i może to doprowadzić do poważnych obrażeń. (Możesz spróbować umieścić swoje dziecko w wannie  plecami do kranów).

#Trzymaj urządzenia elektryczne (takie jak suszarki do włosów i lokówki) z daleka od wanny.

DB

Źródło: babycenter.com

Foto: truimg.toysrus.com

Komentarze

Komentarze