7 trików na optyczne powiększenie oczu

Duże oczy, to marzenie wielu kobiet. Taką ikoną, o pięknych, dużych oczach jest Mila Kunis. Przyciąga ona uwagę, swoim hipnotyzującym spojrzeniem. Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie takiego efektu. Poniżej przedstawiamy 7 trików.

https://pl.freepik.com/
  1. Korektor

Zacznij makijaż od tego kosmetyku. Wokół oczu, nałóż ulubiony korektor. Dzięki temu rozjaśnisz cerę i usuniesz cienie.

  1. Cień

Powinien on być biały (ewentualnie inny jasny kolor) i koniecznie matowy. Zaaplikuj go na powierzchni powieki. Będzie to idealna baza pod makijaż.

  1. Drugi cień

Jeżeli lubisz kolorystykę, postaw na neutralne kolory. Zacznij od aplikacja powyżej załamania powieki. Następnie rozetrzyj cień pociągnięciami ku górze.

  1. Stonowane kolory

Odcienie zbliżone do koloru Twojej skóry, pozwolą wyrzeźbić kształt oka – dzięki czemu będzie wyglądało na większe.  Zrezygnuj z intensywnych kolorów i nałóż cień na dolną część powieki.

  1. Kreska

Linię rzęs zaznacz ciemnym kolorem. Aby efekt był bardziej naturalny, postaraj się to zrobić jak najbliżej rzęs. Kreskę wydłuż nieco poza linię zewnętrznego kącika oka – na koniec połącz z cieniem.

  1. Maskara

Maskara jest absolutną koniecznością. Aby optycznie powiększyć oko, dodaj więcej tuszu w środkowej części oka. Jeżeli masz więcej czasu – najpierw nałóż białą maskarę, a po wyschnięciu nałóż czarną.

  1. Linia wodna

Generalnie, nie powinno się malować linii wodnej, ponieważ ma to odwrotny efekt – pomniejsza oko. To prawda, lecz tylko  wtedy, kiedy użyjemy ciemnych kolorów. Pomalowanie linii wodnej białą kredką, powiększy nasze oko i dopełni makijaż.

Stosując te wskazówki przy codziennym makijażu, będziesz mogła cieszyć się pięknym, wyrazistym spojrzeniem.

Komentarze

Komentarze