AŻ TYLE błędów rocznie popełniają rodzice! Sprawdź, które dotyczą ciebie i twojego dziecka!

Każdy rodzic chce zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy rozwój. Niestety, niedawna ankieta pokazuje, że co roku rodzice popełniają około 221 błędów, co daje 3978 błędów od urodzenia dziecka do dorosłości!

Ankieta przeprowadzona przez OnePoll objęła 2000 rodziców w wieku 23 lat i starszych. Wykazano, że ​​największym błędem rodzicielskim jest pozwalanie dziecku na spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed telewizorem lub tabletem (65 procent). Kolejnym błędem jest używanie w stosunku do dzieci przekleństw (42 procent). Następnym – pozwalanie im na oglądanie treści nieodpowiednich dla ich wieku (39 procent).

Według Jeanne Collins, rodzicielstwo jest jednym z najtrudniejszych zadań życiowych, na które nigdy nie możemy być w pełni przygotowani.

Collins powiedziała: „Od pieluch i rutyny dotyczącej snu, po harmonogramy karmienia i wszystkie inne dziecięce sprawy. Rodzicielstwo jest trudne i stawia przed rodzicami naprawdę wiele wyzwań”.

Czytaj też: Najczęstsze błędy popełniane przez rodziców! Nie rób tego pod żadnym pozorem

błędów
Unsplash

Istnieje wiele zasobów dla rodziców, w tym książki, pomoce online i różnego typu szkolenia, ale tak naprawdę tylko nieznaczna część osób czuje się w pełni przygotowana na rodzicielstwo. W rzeczywistości, tylko 2 procent respondentów czuło się „bardzo dobrze przygotowanych”, a około 44 procent czuło się „nieco przygotowanych”.

Podczas ankiety rodzice wyznali, że najbardziej odczuwali:

  • brak snu (50 procent)
  • wysiłek włożony w to, by dziecko zasnęło (37 procent)
  • koszt artykułów dziecięcych (31 procent)

Pomimo wszystkich tych wyzwań, 66 procent ankietowanych rodziców uważa, że ​​może nauczyć swoje dzieci bycia miłym i współczującym. I w tym celu, około 54 procent osób stosuje „autorytatywny” styl rodzicielski. Oznacza to, że są wrażliwe i reagują na potrzeby dzieci, a jednocześnie starają się pozostać surowe.

Collins powiedziała, że rodzicielstwo polega na umiejętności śmiania się z drobnych wpadek, przy jednoczesnym poszukiwaniu unikalnych rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się zarówno dla rodziców, jak i dzieci.

Ciesz się rodzicielstwem i nie zadręczaj się błędami!

Czytaj też: Błędy wychowawcze, których LEPIEJ SIĘ WYSTRZEGAĆ! Sprawdź czy je popełniasz!

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze