Co zrobić, gdy dziecko nakryje Was w sypialni?

Co zrobić, gdy dziecko nakryje Was w sypialni?

Z pewnością jest to bardzo niekomfortowa sytuacja i zazwyczaj nie wiemy, co powinniśmy wtedy zrobić. Udawać, że nic się nie stało czy też tłumaczyć to, co maluch właśnie zobaczył?

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Co zrobić gdy dziecko nakryje rodziców w łóżku?

Odpowiedzi na to pytanie udzieliła Katarzyna Kierzek – psycholożka i seksuolożka. Ekspertka radzi, by przerwać i zachować spokój. Możemy dziecko poprosić, by wyszło z pokoju i obiecać, że zaraz przyjdziemy. Najlepiej też powiedzieć, że musimy się ubrać. Dobrze jest też zapytać dziecko, czego ono potrzebuje, dlaczego do nas przyszło?

Zdaniem seksuolożki najczęściej rodzice nie mają powodu do zmartwień, bo dziecko nie wie, że zobaczyło zbliżenie. Będzie natomiast zaskoczone, bo mogło się zapodziewać zobaczyć rodziców w typowej dla nich sytuacji np. czytających książkę, rozmawiających, oglądających telewizję czy najzwyczajniej w świecie – śpiących.

Jeśli widok zbliżenia intymnego zaniepokoił dziecko, to na pewno jakoś to okaże i wtedy powinniśmy na ten temat porozmawiać. Zapytać czy coś je przestraszyło? I zapewnić, że to co widziało było przyjemne dla rodziców i oboje się na to zgodzili.

Natomiast na przyszłość warto zadbać o to, by maluch nie był świadkiem zbliżenia dorosłych.

 

Zofia Zborowska urodziła córkę. Dziewczynka ma nietypowe imię!

 

Komentarze

Komentarze