CUKIER uzależnia SILNIEJ niż HEROINA. Sprawdź, czym się objawia GŁÓD CUKROWY

Zapewne większość z nas używała cukru lub nadal go stosuje do posłodzenia chociażby kawy czy herbaty.

Profesor Robert Lustig-amerykański lekarz i specjalista od walki z otyłością z kalifornijskiego Uniwersytetu w San Francisco twierdzi, że cukier działa na mózg w podobny sposób do najbardziej uzależniających narkotyków takich jak heroina czy kokaina.

Ponadto w roku 2007 jeden z najsłynniejszych światowych badaczy w zakresie uzależnień od narkotyków- Serge Ahmed przeprowadził eksperyment naukowy, w którym porównał oddziaływanie kokainy i cukru na szczury.
Wynik był zaskakujący, ponieważ 94% badanych zwierząt preferowało słodzoną wodę, a tylko 6% kokainę.

 

Zwierzęta, które już wcześniej otrzymywały kokainę i mogły się od niej silnie uzależnić, w większości wybierały i tak biały cukier. Z podobnym wynikiem zakończyły się eksperymenty z heroiną.

 

ZOBACZ TEŻ:Używasz INSTAGRAMA CODZIENNIE ? Dowiedz się, jak PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE wpływają na twoje ZDROWIE PSYCHICZNE

Jeśli regularnie dostarczamy do organizmu cukier to w przypadku jego odstawienia może pojawić się tzw. głód cukrowy. Może objawiać się on zmęczeniem, sennością, bólem głowy, wahaniem nastrojów, przygnębieniem i ogólnie złym samopoczuciem, zarówno fizycznym jak i psychicznym.

 

Źródło:zdrowepasje/pixabay

Komentarze

Komentarze