Czy butelki dla DZIECI tej firmy WCHODZĄ w REAKCJĘ z sokami? Poznaj ODPOWIEDŹ producenta!

Zdarza się nam widzieć plastikowe butelki np. z kolorową oranżadą, które są zabarwione od sztucznego barwnika do napojów.

Nie wygląda to apetycznie i od razu mamy (zapewne) słuszne wątpliwości, czy aby produkt jest zdrowy. Ale butelki, w których podajemy dziecku mleko czy soczek – czyli coś, co na pewno jest zdrowe odpowiednie dla dziecka – to oczekujemy, że nie będą one wchodzić w żadną reakcję z tymi płynami.

Jednak butelki AVENT (firma Philips) barwią się np. od soku z marchwi. O sprawie pisaliśmy niedawno i w odpowiedzi na nasz artykuł (czytaj TUTAJ) otrzymaliśmy oświadczenie firmy Philips, w którym czytamy:

 

„informujemy, że wszystkie modele butelek Philips Avent przed wprowadzeniem ich do obrotu są przebadane w niezależnych laboratoriach. W przypadku przedmiotowej butelki, badania zostały przeprowadzone przez Dekra Testing and Certification a więc przez laboratorium renomowanej firmy badawczej i certyfikującej wyroby, której badania są uznawane na całym świecie. „

 

Plastikowe butelki, w których sprzedawany jest sok marchewkowy, zazwyczaj nie są one zabarwione na pomarańczowo. Jednak według firmy Philips wszystkie butelki barwią się od soku:

 

„Informujemy, że sok z marchwi zawiera betakaroten, który jest przyczyną powstawania plam na ubraniach i zabarwień na plastikach i nie ma tu znaczenia jakiego rodzaju jest plastik. „

 

Jednocześnie producent butelek dla niemowląt AVENT uspokaja swoich klientów:

 

„zapewniamy, że tego typu efekt czyli zabarwiony plastik nie wpływa na bezpieczeństwo naszych butelek. Jedynym efektem ubocznym jest zmieniona barwa, któremu można zapobiec poprzez jak najszybsze umycie butelki po spożyciu jej zawartości. Do każdego naszego produktu dołączona jest instrukcja obsługi w której opisany jest sposób pierwszego mycia butelki oraz każdych kolejnych myć. Dopuszczalne jest mycie butelek wodą z płynem, jednakże nie należy stosować środków antybakteryjnych. Prosimy zapoznać się z naszymi instrukcjami, które są dostępne na naszej stronie www.philips.pl”

 

Całość oświadczenia firmy Philips publikujemy na kolejnej stronie.

Czytaj także: SMUTEK u LEWANDOWSKICH! Przeczytaj OŚWIADCZENIE, jakie Anna i Robert wydali w sprawie…

Komentarze

Komentarze