Dramatyczna historia, która uczy dlaczego spanie na piętrze innym od Twoich dzieci może narazić je na niebezpieczeństwo

„Nigdy bym nie przypuszczała, że to ostatni raz, kiedy zobaczę ją żywą. „

Kiedy Keri Hall Volmert położyła swoją 17-miesięczną córeczkę do łóżka wieczorem 28 lutego 2016 r., nigdy nie przypuszczała, że to wtedy ​​po raz ostatni zobaczy ją żywą. Ale w chwili, gdy usłyszała w głosie męża „desperacką i piskliwą panikę”, gdy następnego ranka wykrzykiwał jej imię z pokoju córki Sammie Joyce, wiedziała, że ​​coś jest nie tak. Po nieudanych próbach reanimacji Sammie na pogotowiu – dziewczynka została uznana za zmarłą.

Keri dzieli się swoją tragiczną historią na Facebooku. Konto „Remembering Sammie Joyce Volmert” (https: //www.facebook.com/sammiejoycevolmert) służy jako pamiątka dla zmarłego dziecka pary, ale także jako ostrzeżenie dla innych rodziców przed niebezpieczeństwem, o którym wielu nawet by nie pomyślało: spanie na innym piętrze od dziecka.

Sammie zmarła na hipertermię w wyniku nieprawidłowego działania grzejnika. Termostat ustawiono na 22 stopnie, ale grzejnik na górze był rozregulowany, doprowadzając temperaturę do ponad 60 stopni w pokoju dziewczynki. Ponieważ Keri i jej mąż spali na dole, nie mogli wiedzieć, że temperatura na górze osiągnęła niebezpiecznie wysoki poziom.

Keri napisała, że ​​lekarze wierzą, że Sammie nigdy się nie obudziła ani nie wydała dźwięku, ponieważ małe dzieci nie mogą regulować temperatury ciała tak, jak dzieci starsze i dorośli. Lekarze powiedzieli również, że ich trzyletni syn Jackson (który spał na dole z rodzicami) prawdopodobnie również by zmarł, gdyby był w tym pokoju na górze tej nocy.

„Chcemy, aby inni (zwłaszcza ci z dwupiętrowymi domami) słyszeli opowieść o Sammie, aby dzieci mogły być chronione i bezpieczne, a inne rodziny zostały uratowane od straszliwej żałoby, którą my musimy codziennie znosić” – pisała Keri.

Tragiczna historia rodziny stanowi ważne ostrzeżenie dla wszystkich rodziców. Chociaż żadna ilość przestróg i napomnień nie gwarantuje bezpieczeństwa dziecka, Keri ma nadzieję, że dzielenie się opowieścią o Sammie może zapobiec przyszłym zgonom, takim jak jej córki.

Pamiętaj, jeśli śpisz na innym piętrze niż dziecko i martwisz się o jego bezpieczeństwo, czujnik monitorujący temperaturę może wykryć potencjalne ryzyko ciepła!

 

DB

Źródło: Mom.me

Foto: facebook.com

Komentarze

Komentarze