Gdy TRENING i DIETA to za mało! Zobacz, ile kosztuje ODSYSANIE TŁUSZCZU
Co zrobić, kiedy mimo ogromnych chęci i zaangażowania, dieta i ćwiczenia nie wystarczają, a tłuszcz z brzucha i obwisła skóra stają się naszą codzienną zmorą? Mimo początkowych obaw, pacjentki decydują się na przeprowadzenie tzw. liposukcji- zabiegu odsysania tłuszczu. Czy jest to w pełni bezpieczne?
Zachęcamy was do przeczytania wywiadu z chirurgiem, specjalistą medycyny estetycznej, członkiem sekcji medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, doktorem Robertem Chmielewskim.
Brzuchy największym wyzwaniem w walce o zgrabną figurę? Trudno w to uwierzyć.
Jeszcze uda, boczki, plecy i ramiona. Rzeczywiście, kobietom najtrudniej zachować je w dobrej formie i zaakceptować zmiany, które zachodzą choćby po ciąży.
Dlaczego?
Po porodzie, zwłaszcza kolejnym czy po ciąży bliźniaczej, brzuchy czasem wyglądają strasznie. Gdy przytyje się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów, rozstępy czy cellulit to tylko część problemu. Rozejście kresy białej, przepuklina pępkowa, popękane mięśnie skośne… Można się załamać. Co więcej: nawet gdy wyraźnie chudniesz, z brzucha zrzuca się na końcu…
Obserwuję to od lat, a teraz są już niepodważalne badania naukowe, które dowiodły, że słodziki i inne słodkie produkty o realnie niskiej zawartości cukru są gorsze dla naszego samopoczucia i wagi.
A konkretnie?
Gdy jemy lody czy pijemy schłodzoną colę, do ich ogrzania organizm zużywa niemal tyle samo energii, ile te produkty dostarczają. Oczywiście, we wszystkim trzeba zachować umiar i nie mogą stać się podstawą naszej diety. Napój niskosłodzony? To wyzwanie dla naszego mózgu. Otrzymuje jasny sygnał: słodki smak na języku, więc hormony są uwolnione, a tymczasem… poziom cukru nie rośnie. Oszukany mózg, ale także trzustka, wariują. Ostatecznie następuje pełne zaburzenie metabolizmu cukrów.
Jak to się przekłada na wygląd brzucha?
Brzuchy insulinooporne są bardzo charakterystyczne. Tłuszcz odkłada się w okolicy pępka. Pod skórą zbiera się rzadka, galaretowata warstwa. która jest właściwie nie do ruszenia. Prędzej zapadnie się twarz i piersi, niż cokolwiek zejdzie z takiego brzucha oraz ud.
Zatem: skąd ta charakterystyczna obwisła skóra, skoro pod nią taki skuteczny wypełniacz?
Tkanka tłuszczowa na brzuchu robi się rzadka i trzyma wodę, przypomina strukturą gąbkę. Sama skóra po rozciągnięciu to taka sparciała guma. Niby jak miałaby trzymać się nasączonej gąbki? Nie może wrócić na miejsce, póki nie usuniemy warstwy podskórnej.
LIPOSUKCJA – koszt, szczegóły zabiegu
Ile to kosztuje?
Liposukcja samego brzucha to koszt około 6 tysięcy. Wraz z bokami: 9 tysięcy. Jeśli konieczna jest jeszcze plastyka, to całość 12-15 tysięcy. Ewentualny lipotransfer na życzenie pacjentki może podnieść koszty o kolejne 3 tysiące.
Lipotransfer?
Ten tłuszcz, tak niechciany na brzuchu, znakomicie nadaje się jako naturalny wypełniacz piersi, dekoltu, twarzy…
Podobno kobiety boją się zabiegów okolic brzucha, bo to one najczęściej się nie udają i najwięcej reklamacji dotyczy właśnie ich…
To mocno nieaktualna wiedza. Już dekadę temu dokonał się przełom i pojawiła liposukcja wodna, która zresztą wciąż jest udoskonalana. Prawdziwa rewolucja.
Na czym przede wszystkim polega ta korzystna zmiana?
Liposukcja wodna precyzyjnie wymywa komórki tłuszczowe, a pozostałe zostawia. Czyli to tak, jakbyśmy wyciągnęli kwiatek z doniczki i strumieniem wody delikatnie wypłukali ziemię. Korzeń zostaje, więc mamy sporą szansę posadzić roślinę ponownie. W przypadku starej liposukcji odcinaliśmy także korzeń.
Liposukcja wodna jest niebezpieczna?
Wręcz przeciwnie. To wprawdzie zabieg inwazyjny, ale wymagający jedynie miejscowego znieczulenia, mało agresywny, bo nie zaburza ukrwienia tkanek, nie ma ryzyka martwicy(…)Liposukcja wodna sprawdza się w przypadku usuwania tej masy galaretowatej związanej z insulinoopornością, ale także towarzyszącego jej cellulitu, a nawet słoniowacizny, będącej skutkiem zaburzonego przepływu limfy. Charakterystyczne skupiska limfy, poprzerastane tkanką łączną, przypominają plastry miodu, do których kiedyś nie udawało się dotrzeć nawet laserem. Za pomocą nowoczesnej liposukcji wymywamy zmienione komórki, kawałek po kawałku.
Zobacz też: Pożegnaj się Z NADWAGĄ! OTO 5 produktów, od których CHUDNIEMY!
Źródło: wywiad z doktorem Robertem Chmielewskim (zdrowie.gazeta.pl)
Źródło zdjęcia: pexels.com