Jak nie przytyć w sezonie jesienno-zimowym? Trzymaj się TYCH wskazówek!

Kiedy nadchodzi sezon jesienno-zimowy, wielu z nas doświadcza wahań nastroju i sezonowej depresji. To wszystko sprawia, że chętniej sięgamy po przekąski, mając nadzieję, że pomoże nam to poczuć się lepiej. Niestety, ale takie myślenie jest błędne.

Oto kilka wskazówek dotyczących diety, które pomogą ci uniknąć dodatkowych kilogramów.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu

Woda jest niezbędna dla naszego organizmu, niezależnie od pory roku. W miesiącach letnich nie powinniśmy wychodzić z domu bez butelki wody. Rześkie, jesienne powietrze powoduje, że myślimy, że nie potrzebujemy już wody, ale to nieprawda. Jeśli zwykła woda ci nie smakuje możesz poprawić jej smak dodając do niej trochę cytryny lub innych owoców.

Zaprzyjaźnij się z węglowodanami

Eliminacja węglowodanów z diety to zły pomysł. Codzienne spożywanie węglowodanów to również zły pomysł. Wyjście? Zamiast jeść biały chleb, wybierz opcje przyjazne dla diety, takie jak chleb owsiany, chleb żytni, chleb lniany i chleb pełnoziarnisty. To samo dotyczy makaronu. Wybierz makaron pełnoziarnisty o większej zawartości błonnika i składników odżywczych niż zwykły makaron.

Ciasto z dyni i jabłek, przerażające babeczki na Halloween i inne wypieki mogą przypominać ci dzieciństwo i rodzinny dom. Niestety, wszystkie te smakołyki zawierają dużo kalorii. Jasne, nie oznacza to, że powinnaś cały czas chrupać jabłka i marchewki i na dobre zapomnieć o deserach. Naucz się jednak, jak mądrze traktować swoje ciało. Pamiętaj o kontrolowaniu wielkości porcji, aby uniknąć przyrostu masy ciała w sezonie jesienno-zimowym.

Wykup karnet w siłowni

To jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić w sezonie jesienno-zimowym. Wizyta po pracy w lokalnej siłowni dwa razy w tygodniu sprawi, że nie tylko będziesz bardziej zmotywowany do ćwiczeń, ale też pomoże ci zachować szczupłe i zdrowo wyglądające ciało.

Włącz do diety sezonowe warzywa i owoce

Większość jesiennych warzyw i owoców jest bardzo zdrowa. Włączenie większej ilości owoców i warzyw do swojego jesiennego planu żywieniowego, to świetny sposób na poprawę zdrowia i uniknięcie przybierania na wadze.

Syte i pożywne zupy. Gorąca czekolada. Chipsy. Nikt z nas nie liczy jesienią i zimą kalorii. Święta Bożego Narodzenia to także doskonała wymówka, aby zapomnieć o zdrowym odżywianiu. Zastosuj się do powyższych wskazówek i nie daj się jesienno-zimowemu obżarstwu!

Przeczytaj też: Chcesz pozbyć się toksyn z organizmu oraz schudnąć? TA DIETA JEST HITEM

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze