Jak wzmocnić relacje ojciec-syn? Podpowiadamy!

Relacja ojciec-syn jest wyjątkowa, ale może być trudna do utrzymania, jeśli obie strony nie będą chciały podjąć w tej kwestii wysiłku.

Od momentu narodzin synowie patrzą na swoich ojców jak na wzór do naśladowania. Jednak kiedy ojcowie i synowie nie mają tych samych zainteresowań, może być im trudno nawiązać więzi. Jest jednak kilka rzeczy, które ojcowie i synowie mogą zrobić, aby utrzymywać dobre relacje. Na przykład? Podpowiadamy!

Przekształć krytykę w sugestię

Ojcowie bardzo często znajdują w swoich synach wady, które przypominają im o sobie, i stają się wobec nich niezwykle krytyczni. Ważne jest, aby ojcowie cofnęli się w czasie i zdali sobie sprawę, że kiedy krytykują swoich synów, mogą tak naprawdę zmiażdżyć ich poczucie własnej wartości i sprawić, że ich dziecko poczuje się stłamszone.

Rada: przekształć krytykę w sugestię. Nie zawiedź się, jeśli twój syn nie przyjmie tej sugestii, ale przynajmniej będziesz wiedział, że wykazałeś się spokojem i opanowaniem i nie stłumiłeś jego pewności siebie.

Poproś syna o pomoc

Jednym ze sposobów na zbudowanie zaufania do syna, jest poproszenie go o pomoc. Nigdy nie bój się zwracać się o pomoc do swoich dzieci. Pomoże im to poczuć się ważnymi członkami rodziny.

Dziel się z nim swoimi historiami

Kiedy ojciec poświęca czas na dzielenie się ze swoim synem historiami z własnego dzieciństwa, pozwala mu dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest. Ojcowie i synowie mają często słabe relacje, ponieważ się nie znają. Otwórz się i pozwól swojemu synowi wejść w swoje życie, aby stworzyć z nim ściślejszą więź.

Czytaj też: Jak WZMOCNIĆ relacje w czasie EPIDEMII? Zapraszamy na KURS MAŁŻEŃSKI online!

Wspólne zainteresowania

Chociaż niektórzy ojcowie nie są w stanie spędzać z synami tyle czasu, ile by chcieli, ważne jest, aby mieli z nimi kilka wspólnych zainteresowań. Pozwala to ojcom czuć się zaangażowanym w życie ich synów bez odczuwania negatywnych ograniczeń czasowych między czasem spędzanym na pracę a czasem spędzanym z rodziną.

Siła wsparcia

Wsparcie swoich dzieci jest niezwykle ważne. Dzięki niemu, w przyszłości, kiedy syn będzie miał kłopoty lub będzie potrzebował wsparcia ze strony ojca, prawdopodobnie chętniej się do niego uda, jeśli będzie miał z nim świetne relacje. Wspólne spędzanie czasu może naprawdę pomóc w budowaniu dobrych relacji na przyszłość.

Słuchaj go

Dorastanie nie jest łatwe. Kiedy ojcowie potrafią słuchać swoich synów, ich więź się wzmacnia. Nie oznacza to, że ojciec musi od razu pomóc synowi rozwiązać jego problemy. Czasami wystarczy jedynie wysłuchanie, co ma do powiedzenia druga osoba – uważne i pozbawione osądzania.

Źródło: Womanitely

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze