Jako 2-LATEK PALIŁ 40 PAPIEROSÓW dziennie. Zobacz, jak dziś wygląda

Z powodu swojego uzależnienia Ardi Rizal stał się znany na całym świecie. Co robił? W wieku 2 lat palił 40 papierosów każdego dnia. Musiał jednak zerwać z nałogiem, który niszczył jego organizm i zdrowie. Jak teraz wygląda?

2-latek palący papierosy
W 2010 r. w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Ardi pali papierosy. Bardzo szybko stało się viralem. Chociaż w Indonezji uzależnienie od papierosów wśród dzieci nie jest niczym zaskakującym, to w pozostałych regionach światach materiał wywołał oburzenie. Chłopiec stał się międzynarodową sensacją.

Odwyk
W wieku 3 lat Ardi musiał odbyć odwyk. Chłopiec reagował histerią na zabierane mu sukcesywnie papierosy. Wtedy okazało się, że pojawiły się u niego problemy ze zdrowiem. Chłopiec miał kłopoty z sercem.

Nowy nałóg
Kiedy
udało mu się zerwać z nałogiem tytoniowym, popadł z kolejne uzależnienie. Bardzo dużo jadł (głównie sięgał po tłuste potrawy), a w związku z tym mocno przytył. Miał problemy hormonalne.

Walka o zdrowie
Rozpoczęto walkę z kolejnym nałogiem Ardiego. Zabrano go do lekarza i dietetyka. Pilnowano, żeby jadł regularnie i zdrowo — głównie warzywa i owoce. Z czasem udało mu się zerwać z niezdrowym odżywianiem i schudnąć.

Dziś Ardi stanowi wzór do naśladowania dla osób, które — tak jak on kiedyś — walczą z uzależnieniem.

Źródło: dailymail.co.uk
Źródło zdjęć: dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze