Kiedy iść do lekarza Z NIEMOWLĘCIEM? Ta sytuacja powinna cię ZANIEPOKOIĆ!

Kiedy iść do lekarza Z NIEMOWLĘCIEM? Ta sytuacja powinna cię ZANIEPOKOIĆ. Każda mama stara się w należyty sposób dbać o zdrowie swojego dziecka. Stan podgorączkowy czy zbyt wysoka temperatura powodują, że rodzic zaczyna się martwić. Co robić w takiej sytuacji?

Temperatura ciała zdrowego dziecka jest zależna od pory dnia i waha się w granicach 36,6°C – 37,5°C. Stan podgorączkowy, który bardzo korzystnie wpływa na organizm, to temperatura 37,5°C – 38,0°C mobilizująca go do walki z wirusami.

Lek przeciwgorączkowy podaj dziecku, gdy temperatura przekroczy 38,5°C. Dodatkowo możesz robić chłodne okłady na czoło i kark z pieluszki zmoczonej wodą o temperaturze pokojowej.

Kiedy należy iść z dzieckiem do lekarza?

Niezwłocznie zgłoś się z dzieckiem do specjalisty w następujących sytuacjach:

-kiedy temperatura ciała noworodka (dziecko do 28. dnia życia) przekroczy 38,0°C, a niemowlęcia (dziecko do końca 12. miesiąca życia) 39,0°C,

-kiedy gorączka trwa ponad 3 doby bez dodatkowych objawów ze strony układu oddechowego, pokarmowego i moczowego,

-kiedy pojawią się niepokojące objawy (problemy z oddychaniem, zaburzenia świadomości, ból głowy, sztywnienie karku, ciemnożółty mocz, wymioty, biegunka, suchy płacz, zapadnięte oczodoły, wysypka).

Źródło: Na podstawie podręcznika dla ciężarnych i przyszłych rodziców – „Poradnik dla kobiet w ciąży i przyszłych rodziców”

Zobacz też: Lekarz spłodził co najmniej 49 dzieci! Do zabiegów IN VITRO UŻYWAŁ WŁASNEGO NASIENIA

Komentarze

Komentarze