Książę Karol PRZESŁUCHIWANY! Co ma wspólnego ze śmiercią księżnej Diany?

Już od lat pojawiały się doniesienia jakoby księżna Diana miała przeczucie, że przedwcześnie umrze. Co więcej, żona księcia Karola miała przeczucia w jak tragiczny sposób zginie. Te doniesienia postanowiono sprawdzić, a książę Karol musiał złożyć doniesienia.

Tajemnicza śmierć

Księżna Diana  zginęła tragicznie w wypadku samochodowym w paryskim tunelu. Do tej tragedii doszło 31 sierpnia 1997 roku. Auto, które wiozło Dianę uciekało przed paparazzi. Samochód pędził z hotelu Ritz Paris do apartamentu Mohameda Al-Fayeda. Kierowca i Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Księżna Diana i ochroniarz byli przytomni. Ponoć księżna do otaczających ją w tak dramatycznej chwili paparazzi, mówiła:

O, mój Boże, zostawcie mnie w spokoju.

Niestety obrażenia wewnętrzne księżnej Diany okazały się bardzo rozległe. To doprowadziło do śmierci. Księżna Diana zmarła w wieku 36 lat.

Facebook/Prince Harry Duke of Sussex

Teorie spiskowe

Ta śmierć wstrząsnęła nie tylko Wielką Brytanią, ale i całym światem. Pojawiły się teorie spiskowe o zamachu na Dianę. Te doniesienia podgrzewały jeszcze informacje o notatce, którą pozostawiła księżna. Serwis Daily Mail napisał:

Diana przewidywała, że w jej samochodzie dojdzie do awarii hamulców i zginie w wyniku rozległych urazów głowy. Księżna podobno wierzyła w to, że zginie, by Karol mógł poślubić ich nianię, Tiggy Legge-Bourke. Kamila miała być tylko „podpuchą”.

Przesłuchanie księcia Karola

Lord Steven zdradził jak przebiegało przesłuchanie księcia Karola odnośnie notatki, którą pozostawiła po sobie jego zmarła żona. Ponoć książę Karol nic nie wiedział o notatce, zanim nie wyciekła ona do prasy. Karol nie utrudniał śledztwa w  tej sprawie. Lord Stevens powiedział o postawie księcia Karola:

Był niezwykle skłonny do współpracy, bo po prostu nie miał nic do ukrycia.

Facebook/The Royal Family

Źródło: Daily Mail

Zdjęcia: Facebook/The Royal Family, Facebook/Prince Harry, Duke of Sussex

Komentarze

Komentarze