Bo MAMA to w DOMU nic nie robi, za to TATA… PRACUJE! Przeczytaj o AKCJI, która…

Kobieta, która NIE PRACUJE tylko zajmuje się domem i dziećmi… no właśnie – nie pracuje! W sumie nic nie robi poza tym, że rano wyprawia całą rodzinę do szkoły czy pracy. Odprowadza dzieci, potem przyprowadza je ze szkoły czy przedszkola. W międzyczasie sprząta, pierze czy gotuje i załatwia mnóstwo innych spraw. A wieczorem piękna i wypoczęta, czeka na męża z obiadem czy gorącą kolacją.

Pewnie dlatego, że to „lenistwo” jest tak „słodkie”, to tylko 1% mężczyzn w Polsce decyduje się na skorzystanie z urlopu rodzicielskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Patrząc więc na cały kontekst społeczny, uwagę zwraca kampania pod hasłem Dom to Praca.  Dlaczego? Bo spocie promującym akcję wystąpił… tata!

Celem kampanii Dom to Praca jest zmiana przepisów tak, aby osoby opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi mogły dorabiać. Jak słyszymy w spocie, w Polsce jest ok. 200 tys. osób w takiej sytuacji i mają oni utrzymać się z zasiłku w kwocie 520 lub 1400 zł.

 

W spocie wystąpił Tomasz Antosik. I zamiast – jak sugerowałyby stereotypy – umęczonej kobiety, oglądamy mężczyznę o niekonwencjonalnym wyglądzie, który zajmuje się chorą córeczką.

Czy zaprezentowanie mężczyzny w „damskiej” roli, zmieni postrzeganie zajmowania się dziećmi?  Czas pokaże, ale z pewnością jest to dobry kierunek!

 

 

(aw), źródło: domtopraca.pl, YT

 

 

Komentarze

Komentarze