Maskotka HUGGY WUGGY jest GROŹNA dla dzieci! Przedszkola biją na ALARM!

Przedszkola ostrzegają rodziców przed maskotką Huggy Wuggy. Ta straszna maskotka staje się coraz bardziej popularna wśród maluchów. Może mieć bardzo zły wpływ na ich rozwój.

Niebezpieczna Huggy Wuggy

Ta pluszowa maskotka wygląda dość groźnie. Ma wielka czerwoną paszczę i zęby ubrudzone krwią ofiar. Huggy Wuggy jest potworem, który wywodzi się z horror gry Poppy’s Playtime. Gra polaega na tym, że przemieszczamy się po fabryce zabawek i trafiamy na różnego rodzaju stwory. Ta gra jest przeznaczona od 16 roku życia. Moda na strasznego pluszaka rozprzestrzenia się wśród przedszkolaków. Jednak tak małe dzieci nie są gotowe na postać z horroru. W niektórych przedszkolach zakazano przynoszenia tej maskotki. Rodzice powinni się zainteresować tym, czy ich kilkuletnie pociechy znają postać Huggy Wuggy i czy zdążyły poznać już straszną grę.

Z dala od horroru

Przedszkolaki nie powinny mieć w ogóle do czynienia z postacią Huggy Wuggy i straszną grą. To za wcześnie na takie przeżycia dla dzieci. Straszna fabuła i postaci mogą zaburzyć emocjonalny rozwój kilkulatków, które z trudnością jeszcze odróżniają fikcję od rzeczywistości. Huggy Wuggy jest maskotką, której uścisk może zabić. To groźne przedstawianie przemocy i brutalności. Czy dziecko pod wpływem tej maskotki może zacząć wyobrażać sobie mordowanie? Rozwój dzieci polega na naśladowaniu różnych zachowań, które obserwują. Dlatego tak istotne jest, by nie narażać maluchy na treści, które wyrządzą im krzywdę.

Źródło: Radio ZET

Zdjęcie: Facebook/ Publiczne Przedszkole Leonardo w Poznaniu

Komentarze

Komentarze