Masz bolesne miesiączki? Ten naturalny sposób ukoi najgorsze dolegliwości

Krwawnik pospolity słynie ze swoich właściwości rozkurczających i przeciwbólowych.  Już w starożytności kobiety wspomagały się naturalnymi sposobami,  które wpływały na poprawę stanu zdrowia szczególnie w okresie miesiączki. Obecnie łatwiej jest nam sięgnąć po tabletkę przeciwbólową, która zazwyczaj skutecznie uśmierzy ból, ale czy warto faszerować się lekami podczas, gdy ta  roślina wykazuje niemal równie skuteczny rezultat jak tabletka…?

Jest to bardzo łatwo dostępne zioło, ponieważ w okresie wiosennym i letnim rośnie na polach i łąkach. Przynosi ulgę w dolegliwościach  ze strony odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, które towarzyszą menstruacji. Krwawnik pospolity hamuje proces zapalny i działa uspokajająco. W konsekwencji spięte mięśnie brzucha, rozluźniają się i ból powoli ustępuje. Zioło to zwalcza także niewygodne dolegliwości takie jak zgaga, odbijanie czy  nudności. Wpływa pozytywnie na przemianę materii. Medycyna naturalna zaleca krwawnik dla kobiet mających nieregularne miesiączki. Długotrwałe i systematyczne picie herbatki z krwawnika pospolitego niewątpliwe może przyczynić się do  wyregulowania cyklu miesiączkowego.

ZOBACZ TEŻ Te imiona to gwarant sukcesu. Koniecznie nazwij tak swoje dziecko!

Krwawnik pospolity można kupić w niemal każdym sklepie zielarskim, ale warto zaznaczyć, że wszystko co świeże ma działanie bardziej efektywne  i skuteczne. Dlatego też roślinę tę możemy samodzielnie zerwać z łąki, a następnie przez okres paru tygodni wysuszyć, by móc z niej następne przygotować wywar. Warto podkreślić aby wybierać miejsca oddalone od jezdni, wtedy istnieje mniejsze ryzyko, że roślina jest zanieczyszczona spalinami.

Komentarze

Komentarze