Masz takie banknoty? Wkrótce sprzedasz 40 razy drożej!

Takie pieniądze to rzadkość. W czym tkwi ich wyjątkowość?

Nietypowy pieniądz

Takie pieniądze produkuje się niezwykle rzadko i należą one do grupy kolekcjonerskiej. Chodzi o pieniądze, których wartość bywa wyższa niż ich nominał. Musi istnieć poważny powód, by ich faktyczna wycena różniła się znacznie od nominalnej. W przypadku, o którym za chwilę przeczytacie, mamy do czynienia z banknotem, który można sprzedać z praktycznie 40-krotnym zyskiem. A cena ta cały czas rośnie!

Może przynieść niezły zysk

Banknoty, które możecie zobaczyć poniżej, zostały wydrukowane przez Euro Souvenir. Pierwsze, co rzuca się w oczy to to, że to banknoty w euro o nominale ZERO!

Czytaj też: Praca dla matek pozostających w domu! Oto 6 najlepszych zajęć!

banknoty
Lelum.pl

Czym się charakteryzują te pieniądze?

Pieniądze te mają nadrukowany wizerunek ważnej osoby, wydarzenia lub przedmiotu kulturowego Unii Europejskiej. W listopadzie ubiegłego roku na banknocie tym po raz pierwszy pojawił się widok z Polski. Widzimy na nim króla Zygmunta III Wazę stojącego przed Zamkiem Królewskim.

Ile ten banknot kosztował?

Banknot ten był stosunkowo tani, ponieważ można było nabyć go w cenie 25 zł. Nabywca banknotu mógł mieć jednak całkowitą pewność, że jego wartość znacznie wzrośnie, ponieważ takich banknotów powstało jedynie 5000! I nie ma już w planach dodruku!

banknoty
Lelum.pl

Jego wartość cały czas rośnie

Czy byli chętni na zakup tego banknotu? Tak, ponieważ wyprzedano je niemal natychmiast od premiery. Na chwilę obecną taki banknot można nabyć w internecie. Jego cena waha się od 200 do nawet 1000 zł za sztukę!

Też byście zainwestowali w taki banknot czy to strata czasu?

banknoty
Lelum.pl

Źródło: Lelum.pl

Zdjęcia: lelum.pl

Komentarze

Komentarze