NAJLEPSZY sposób na wykorzystanie cytryny. POZBĘDZIESZ SIĘ TŁUSZCZU z brzucha

Cytryna jest bogata w witaminy i składniki mineralne. Wzmacnia układ odpornościowy. Okazuje się, że pomaga schudnąć, a także oczyszcza i detoksykuje organizm. Jak wykorzystać cytrynę, aby przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów?

Osoby na diecie odchudzającej chętnie sięgają po zieloną herbatę. Przyspiesza ona metabolizm i ma właściwości spalające tłuszcz. Jest skuteczna, jeśli jej spożywaniu towarzyszy zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Możemy wzmocnić odchudzające działanie zielonej herbaty, wzbogacając ją o jeden składnik. Chodzi o sok z cytryny.

Badania amerykańskich naukowców wykazały, że osoby, które piją zieloną herbatę z tym dodatkiem, chudną szybciej. Ochotnicy, którzy wzięli w nich udział, pili napar przez 12 tygodni (4-5 filiżanek dziennie). Stracili oni o 2 kilogramy więcej niż osoby, które nie spożywały herbaty z cytryną.

Napar ten ma nie tylko działanie odchudzające. Jest bogaty w antyoksydanty, które chronią przed rozwojem wielu chorób, np. nowotworów czy miażdżycy. Zielona herbata to źródło witaminy A, C i E oraz składników mineralnych: wapnia, potasu i miedzi.

Jak przygotować zieloną herbatę z cytryną? Napar należy zaparzyć zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Następnie dodajemy do niego 2 łyżeczki soku wyciśniętego z cytryny. Gotowe!

Zobacz też: ODCHUDZA, odkwasza i ODTRUWA. To zasługa JEDNEGO składnika

Źródło: livestrong.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze