Naukowcy twierdzą, że karmienie piersią MOŻE URATOWAĆ PLANETĘ, ponieważ…
Jak się okazuje, karmienie piersią przynosi korzyści nie tylko matce i jej dziecku, ale także… może uratować świat! Jak pokazują badania, im dłużej karmisz piersią, tym bardziej pomagasz środowisku. Zdaniem naukowców, gotowa mieszanka dla niemowląt przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety…
Karmienie piersią co najmniej do 6. miesiąca życia dziecka
Według The Daily Telegraph, zarówno naukowcy, jak i pracownicy służby zdrowia powinni zachęcać matki na całym świecie do karmienia piersią tak długo, jak to możliwe. Wynika to z faktu, że mieszanka dla niemowląt w rzeczywistości wytwarza dużo szkodliwych dla środowiska odpadów.
Szkodliwa dla środowiska formuła
Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało, że mieszanka dla niemowląt wytwarza znaczną ilość gazów cieplarnianych. Zużywa również wodę i energię elektryczną i powoduje wiele odpadów.
Wielka Brytania z najniższymi wskaźnikami naturalnego karmienia
Wielu pracowników służby zdrowia zachęca matki do karmienia piersią przez co najmniej pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Podczas gdy wskaźnik karmienia piersią rośnie w Stanach Zjednoczonych, Wielka Brytania ma jeden z najniższych wskaźników na świecie. W Wielkiej Brytanii tylko 34 procent dzieci jest nadal karmionych piersią po przekroczeniu sześciomiesięcznego okresu życia.
Czytaj też: Karmienie dziecka piersią wspomaga odchudzanie! PRAWDA czy MIT?
Zalety karmienia piersią
Od dawna wiadomo, że karmienie piersią ma wiele zalet. Nie tylko chroni przed alergiami i wypryskami, ale także zmniejsza ryzyko rozstroju żołądka, biegunki i zaparć w porównaniu z gotową formułą. Zmniejsza także ryzyko wirusów, infekcji dróg moczowych, chorób zapalnych jelit, a także infekcji ucha i dróg oddechowych. Co więcej, zmniejsza również ryzyko śmierci łóżeczkowej u dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy.
Innymi słowy, mleko matki jest najbardziej zrównoważonym pokarmem, który może się przy okazji przyczynić do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.
Źródło: The Telegraph
Zdjęcie: Pixabay