NIE CHCIAŁA leczyć pacjentów z COVID-19. WYPADŁA Z 5. PIĘTRA…

47-letnia lekarka z Krasnojarska (Syberia) Yelena Nepomnyashchaya odmówiła leczenia pacjentów z COVID-19. Skończyło się to dla niej tragicznie.

Dramatyczna sytuacja w rosyjskich szpitalach

Każdego dnia w Rosji przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Na chwilę obecną potwierdzono blisko 95 tysięcy zachorowań, z czego prawie 900 osób zmarło. W wielu szpitalach brakuje łóżek, środków ochrony osobistej a nawet leków. W jednej z klinik na Syberii doszło ostatnio do mrożącej krew w żyłach sytuacji.

Odmówiła leczenia pacjentów

47-letnia lekarka z Krasnojarska (Syberia) Yelena Nepomnyashchaya odmówiła leczenia pacjentów z COVID-19. Skończyło się to dla niej tragicznie. Kobieta wypadła z 5. piętra szpitala.

„Kolejny tajemniczy upadek w Rosji. Słynna lekarka z Krasnojarska spadła z 5. piętra szpitala po spotkaniu w sprawie przeprofilowania kliniki dla pacjentów z COVID-19, czemu się sprzeciwiła. Jest w stanie krytycznym” – doniósł moskiewski korespondent Matthew Luxmoore na Twitterze, powołując się na doniesienia „Nowej Gazety”.

Czytaj też: Wróżbita Maciej TEŻ miał WIZJĘ na temat koronawirusa! MOCNE SŁOWA!

Sprzeciwiła się decyzjom szpitala

Tuż przed śmiercią, Nepomnyashchaya wzięła udział w telekonferencji, podczas której narzekała na brak sprzętu ochronnego dla medyków. Odmówiła też leczenia pacjentów z COVID-19, tłumacząc to tym, że w placówce brakuje odpowiedniego sprzętu i środków ochrony osobistej. Tuż po rozmowie, lekarka wypadła z okna szpitala.

Walczy o życie

Yelena Nepomnyashchaya przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii, gdzie walczy o życie. Czy lekarka padła ofiarą zabójstwa czy może wypadła z okna w wyniku nieszczęśliwego wypadku?

Zdaniem zastępcy szefa rządu regionu Krasnojarska – Aleksieja Podkorytowa, przyczyn mogło być wiele.

„Wiosna, stres, trudna sytuacja rodzinna” – wyliczał Podkorytow.

W przeszłości wielokrotnie już dochodziło do podobnych zdarzeń w Rosji. Sprawą zajęła już się policja.

Czytaj też: To NOWA BROŃ w walce z koronawirusem? Mamy jej w Polsce MILIONY ton!

Źródło: Radiozet.pl

Zdjęcia: Twitter

Komentarze

Komentarze