Niedosypiasz? NAUKOWCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI: 6 godzin snu jest tak samo szkodliwe jak brak snu

Naukowcy postanowili zbadać co takiego zmienia się w mózgu, jeśli niedosypiasz? Okazuje się, że ilość godzin snu powinna zawsze wynosić…

Niedobór snu powoduje poważne konsekwencje: od zaburzeń wzroku i mowy przez bóle głowy i mięśni, aż do otyłości, kłopotów z pamięcią i spadku odporności oraz apatii.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Utah zbadali ponad 800 osób za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Wyodrębniono dwie grupy. Pierwsza grupa to osoby, które przeznaczają od 7 do 9 godzin dla snu, druga grupa-poniżej 6 h na dobę.

Pacjenci z drugiej grupy znacznie częściej zasypiali podczas badania rezonansem, a ich stopień aktywności neurologicznej o wiele bardziej różnił się od osób, które sypiają co najmniej 7 godzin na dobę.

 

ZOBACZ TEŻ:POKONAJ MSZYCE NA ROŚLINACH. Ten oprysk jest ekologiczny i zwalcza mszyce natychmiast!

 

Osoby śpiące krócej wymagają bodźców środowiskowych do aktywnego funkcjonowania, ponieważ niespodziewane wyciszenie, doprowadza ich do snu w ciągu dnia.

Dlatego jeśli zazwyczaj nie odczuwamy negatywnych skutków niedoboru snu, to i tak zdecydowanie pogarszamy jakość pracy naszego mózgu. Człowiek w przedziale wiekowym  26-64 lata powinien przeznaczyć na sen od 7 do 9 godzin na dobę.

 

Źródło:crazynauka/ pixabay

 

Komentarze

Komentarze