NIESAMOWITE odkrycia naukowców! Matczyna miłość WPŁYWA NA…

Matczyna miłość ma naprawdę ogromną moc…

Potęga miłości

Jak podaje czasopismo „Current Biology”, opieka matki nad dzieckiem zwiększa jego zdolności umysłowe. Najnowsze badania pokazują, że obecność matek wpływa stymulująco na neurony w mózgach ich dzieci. Eksperyment przeprowadzono na myszach doświadczalnych. Naukowcy wykonali wiele obserwacji nowo narodzonych myszy i ich matek.

Badania mózgu wykazały, że u osobników, przy których były ich matki, stwierdzono zwiększoną ilość komórek nerwowych oraz lepszą komunikację między nimi. U myszy pozostawionych bez opieki matki, zauważano bardziej chaotyczne procesy mózgowe. Jak zauważa profesor Regina Sullivan, przewodząca zespołowi naukowców, badanie to pokazuje, że czuła opieka matki pozwala na prawidłowy rozwój mózgu niemowlęcia. Wpływa on pozytywnie na zdolności umysłowe potrzebne w przyszłości, chociażby w edukacji.

Ponadto, badanie ujawnia wpływ matek na rozwój umysłowy dziecka nawet wtedy, gdy nie zdają sobie one z tego sprawy. Naukowcy chcą teraz sprawdzić czy możliwy jest rozwój umysłowy u osób, którym go zabrakło we wcześniejszych etapach życia. Przeprowadzono inny eksperyment.

miłość
Pixabay

Czytaj też: Oto prawdziwa MATCZYNA MIŁOŚĆ! Jej list wzruszył Internautów

Badanie

Kanadyjscy naukowcy zaprosili do badania 30 matek-ochotniczek wraz z ich dziećmi-niemowlętami. Badane pary podzielono na dwie grupy. W pierwszej kobiety miały odejść od swoich dzieci, nie mogąc ich dotykać ani okazywać uczuć, ale tylko patrzeć z daleka. W drugiej grupie matki pozostały ze swoimi dziećmi jak zwykle.

Pod koniec badania zmierzono poziom stresu u niemowląt. Był on o wiele większy w pierwszej grupie. W drugiej natomiast dzieci, jak się łatwo domyślić, pozostały spokojne.

Źródło: Actualno.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze