O tej PORZE ROKU rodzą się najwięksi SZCZĘŚCIARZE. Sprawdź, czy do nich należysz

Okazuje się, że data urodzenia ma wpływ nie tylko na podatność na choroby, ale i na cechy charakteru oraz osobowość. Nie są to hipotezy wyssane z palca. Naukowcy mają na to dowody.

Jakie są osoby urodzone wiosną?
Zdaniem badaczy dzieci, które przyszły na świat w marcu, kwietniu i maju, to szczęściarze. Dobra passa nie opuszcza ich w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Sukces w pracy to efekt tego, że dzieci urodzone na początku roku są bardziej dojrzałe i lepiej rozwinięte intelektualnie od rówieśników, które przyszły na świat później. Lepiej się uczą, są doceniane przez pracodawców.

Co ciekawe, dyrektorowie firm to najczęściej osoby urodzone w marcu i kwietniu. Tego dowiedli kanadyjscy naukowcy.

Ponadto wiosenne dzieci są optymistami. Mają milion pomysłów na minutę i cechują się kreatywnością. Oglądają świat przez różowe okulary. Dowiedli tego naukowcy z uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie.

Wady
Choć
jest wiele plusów narodzin o tej porze roku, to wiosenne dzieci mają też wady — miewają huśtawki nastrojów. Ponadto są bardziej narażone na choroby serca. Nie powinny więc bagatelizować takich objawów jak duszności, kłucie w klatce piersiowej czy wyższe ciśnienie tętnicze.

Zobacz też: Cecha, którą KAŻDA córka DZIEDZICZY po mamie. NIE będziesz ZADOWOLONA

Źródło: huffingtonpost.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze