Odmawiasz dziecku pójścia na…? POPEŁNIASZ DUŻY BŁĄD!

Jest to z pewnością fantastyczna  inwestycja w rozwój ruchowy dziecka. Na pierwsze zajęcia można zabierać już 3 miesięczne niemowlęta.

Już od najmłodszych lat kontakt z wodą pomagał ćwiczyć zmysł równowagi  i regulować napięcie mięśniowe. Ciśnienie wody podczas pływania wzmacnia układ sercowo-naczyniowy i wspiera profilaktykę chorób górnych dróg oddechowych.

 

To właśnie niemowlakom jest najłatwiej nauczyć się pływać i odnaleźć w wodzie, ponieważ w takim dziecku wciąż  istnieją naturalne predyspozycje do styczności z wodą, zapamiętane z życia płodowego.

 

Co daje basen dla dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym?

 

-zapewnia prawidłową postawę ciała,

– koryguje już istniejące krzywizny kręgosłupa (np. skolioza),

– hartuje i wzmacnia odporność,

-redukuje nadwagę i otyłość najszybciej ze wszystkich sportów,

– pobudza krążenie i przepływ krwi.

 

W regularnym chodzeniu na basen warto zapewnić dziecku naturalne prebiotyki (kefiry, maślanki, kiszonki), które wspierają prawidłową florę bakteryjną organizmu. Szczególnie jest to ważne w okresie jesienno-zimowym.

Pamiętajmy, że śliska oraz mokra nawierzchnia w połączeniu z energią dzieci zwiększa ryzyko upadku. Stąd też konieczne jest antypoślizgowe obuwie.

 

ZOBACZ TEŻ:Od tych PRODUKTÓW szybciej się STARZEJESZ! Zawierają silne glikotoksyny!

 

Świetną alternatywą dla klapek mogą być specjalne antypoślizgowe skarpetki z bieżnikiem. Na polskim rynku dostępne są skarpy, które posiadają również antybakteryjne przeszycia z przędzy miedzianej o działaniu antybakteryjnym i antygrzybicznym. 

 

Źródło:dziecisąważne/pixabay

Komentarze

Komentarze