Uwaga! Osoby o tym KOLORZE WŁOSÓW są bardziej NARAŻONE na groźny NOWOTWÓR

Co ciekawe, kolor włosów nie tylko informuje o charakterze osoby, ale i o stanie jej zdrowia. Na podstawie barwy kosmyków na głowie można wywnioskować, czy jesteśmy narażeni na konkretne choroby.

Włosy blond
Osoby o tym kolorze włosów są bardziej narażone na problemy skórne, takie jak poparzenia, a także chorobę nowotworową, jaką jest czerniak. Jeśli blondynka lub blondyn mają niebieskie oczy, to należą też do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na zwyrodnienia plamki żółtej. Może to spowodować utratę wzroku.

Włosy w odcieniach brązu
Szatyni szybciej łysieją. Dlaczego? Włosy w tym kolorze są mocne, ale nie gęste. Osoby, które mają kosmyki w odcieniach brązu, rzadziej skarżą się na problemy skórne. Co ciekawe, najczęściej zmagają się z nałogiem tytoniowym (potwierdzają to badania naukowców z uniwersytetu w Pensylwanii). Nikotyna gromadzi się bowiem w tkankach z melaniną, przez co jest im trudniej zerwać z tym uzależnieniem. Ponadto szatynki i szatyni rzadziej chorują na endometriozę i czerniaka.

Włosy rude
Mutacja, która odpowiada za rudy kolor włosów, może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona (informują o tym naukowcy w Annals of Neurology). Co ważne, organizmy rudzielców mają zdolność produkcji dużych ilości witaminy D. Promieniowanie słonecznie nie oddziałuje więc na nich tak, jak na posiadaczy włosów w innych kolorach. Niestety, osoby o włosach o tej barwie są bardziej podatne na stres.

Zobacz też: WSZYSCY ludzie o NIEBIESKICH oczach mają jedną WSPÓLNĄ cechę. Sprawdź jaką

Źródło: dailymail.co.uk
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze