Pożegnaj się Z NADWAGĄ! OTO 5 produktów, od których CHUDNIEMY!

Czy istnieje cudowny środek od którego schudniemy? Nie, nie istnieje! Ale oto dobra wiadomość: jest wiele produktów spożywczych, które skutecznie spalają tłuszcz.

Oto lista produktów, które przyspieszają przemianę materii i są zarazem ogólnodostępne:

1. Imbir i chili

Te dwa produkty są prawdziwymi kopniakami. Ich aktywne składniki – gingerol i kapsaicyna – zwiększają metabolizm i  temperaturę ciała. Dzięki temu tracimy dodatkowe kalorie.

2. Moringa

Moringa jest pozyskiwana z drzewa chrzanowego, a jej aktywne składniki hamują przechowywanie tłuszczu w komórkach. Jednocześnie Moringa zwiększa spalanie tłuszczu i aktywizuje metabolizm. Pozwala również na utrzymywanie poziomu insuliny na niskim poziomie. 

3. Kefir

Kefir zawiera bakterie probiotyczne, które wzmacniają florę jelitową. Im lepiej funkcjonują jelita, tym lepiej działa nasza przemiana materii i tym lepiej wykorzystywane są składniki odżywcze.

4. Zielona herbata

Naukowo udowodniono, że zielona herbata ma duży wpływ na spalanie tłuszczu. W badaniach dotyczących utraty wagi, wykazano iż zielona herbata przyspiesza trawienie tłuszczu a zarazem zmniejsza jego chłonność w żołądku i jelitach, co prowadzi do redukcji wagi.

5. Grejpfrut

Gorzkie substancje w grejpfrutach zmniejszają ochotę na cukier. Regularne spożycie gorzkich potraw zmienia poczucie smaku, tak że słodkie potrawy smakują nam coraz mniej, a te gorzkie coraz bardziej. Co za tym idzie, mniejsze spożycie cukrów i węglowodanów jest niezwykle korzystne zarówno dla utrzymania właściwego poziomu cukru we krwi jak i regulacji wagi. Pamiętaj, aby jeść grejpfruty częściej!

MG

Źródło: gala.de

Komentarze

Komentarze