Koronawirus w Urzędzie Miasta w Kielcach. Prezydent Bogdan Wenta jest…

Bogdan Wenta (58 l.) jeszcze do niedawna był sportowcem – grał w piłkę ręczną, a później został trenerem.

Później jednak Bogdan Wenta zaangażował się w politykę –  był posłem do Parlamentu Europejskiego. W  2018 roku wygrał wybory na prezydenta Kielc, pokonując Wojciecha Lubawskiego.

Kilka dni temu na stronie Urzędu Miasta pojawiła się dosyć enigmatyczna wiadomość. Czytamy w niej:

 

Informujemy, że jeden z pracowników Urzędu Miasta Kielce w badaniu na obecność wirusa COVID-19 w dniu 18 czerwca uzyskał pozytywny wynik testu. Urzędnik został odizolowany i zastosowane zostały wobec niego obowiązujące przepisy sanepidu.

Wszystkie osoby, które miały kontakt z pracownikiem w ostatnich dniach, jak również budynek Urzędu przy Rynek 1 w Kielcach, są objęte procedurami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

 

Jak się okazuje tym pracownikiem był nie byle kto, ale sam Sekretarz Miasta – Szczepan Skorupski (wcześniej wójt gminy Zagnańsk). Na swoim facebooku napisał, że poinformował odpowiednie służby i przebywa w domu:

 

Czuje się dobrze. Przebywam obecnie na izolacji domowej, bez konieczności hospitalizacji.

 

Od razu pojawiło się jednak pytanie o samego prezydenta Kielc? Czy i on jest zarażony Covid-19?

Bogdan Wenta wraz z żoną trenerką fitnessu – Iwoną Wentą jeszcze nie został przebadany. Prezydent Bogdan Wenta jest na razie w domu i czeka na badania:

 

Dziękuję za wszystkie wyrazy troski i wsparcia. Informuję, że wraz z żoną Iwoną czujemy się bardzo dobrze 🙂

Obecnie postępujemy zgodnie z wszelkimi procedurami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Po piątkowej informacji o zakażeniu pana sekretarza, poddaliśmy się samoizolacji. Jeszcze w piątek późnym wieczorem otrzymaliśmy informację z Sanepidu o nałożeniu na nas profilaktycznej kwarantanny domowej.

W najbliższych dniach zostanę poddany testowi na obecność COVID-19. Do tego czasu musimy pozostać w domu, dlatego od weekendu obowiązki Prezydenta Miasta wykonuję w trybie zdalnym – z nadzieją na jak najszybszy powrót do pracy w urzędzie i bezpośrednich spotkań ze współpracownikami oraz mieszkańcami Kielc

 

Zobacz też: Nie koronawirus! To na to była chora córka Kasi Kowalskiej!

 

Drodzy Mieszkańcy,Dziękuję za wszystkie wyrazy troski i wsparcia. Informuję, że wraz z żoną Iwoną czujemy się bardzo…

Gepostet von Bogdan Wenta am Montag, 22. Juni 2020

Komentarze

Komentarze