Sama wychowujesz córkę ? Zobacz co zrobić, żeby była szczęśliwa !

Różnie układa się w życiu. Jeśli samotnie wychowujesz córkę to pewnie czasem zastanawiasz się, czy brak ojca jej nie unieszczęśliwia. Sprawdź co możesz zrobić, żeby dziecko nie odczuło braku mężczyzny w swoim życiu.

Samodzielna mama

Codzienność bywa wyzwaniem w macierzyństwie. Jeśli twoja codzienność polega na samotnym wychowywaniu córki to czasem jest ci ciężko, brakuje sił i czasu na różne obowiązki. Jednak musisz sobie radzić bez pomocy mężczyzny. Twoje dziecko może być w pełni szczęśliwym człowiekiem, nawet jeśli dorasta w niepełnej rodzinie.

Nie bądź zbyt surowa

Staraj się nie być zbyt surową i wymagającą mamą. Nie prowadź w domu rządów „twardej ręki”. Staraj się być wyrozumiała, otwarta i wyczulona na potrzeby dziecka. Nie próbuj na siłę zastąpić ojca. Cokolwiek byś nie zrobiła, nie staniesz się jednocześnie i mamą i tatą. Musisz to zaakceptować. Postaraj się żeby córka zobaczyła jak mężczyźni funkcjonują w warunkach domowych. Odwiedź kogoś z rodziny, gdzie mężczyzna jest na co dzień. Do wspólnej zabawy angażuj dziadków, wujków czy kuzynów. Niech córka pozna jak mogą być dobre relacje z mężczyznami.

Mężczyzna na co dzień

Poproś zaprzyjaźnionego mężczyznę, żeby czasem powiedział córce komplement czy dobre słowo. Niech dziecko dowie się, że mimo iż w waszym domu nie ma mężczyzny, to takie relacje wnoszą wiele dobrego w wasze życie. Bez męskiego wzorca dziewczynki często nie wiedzą jak zachować się w sytuacjach damsko-męskich.

Bez niepokoju

Córka nie powinna odczuwać twojego niepokoju z powodu tego, że w waszym życiu brakuje mężczyzny. Nie szukaj jej też na siłę męskich autorytetów. Pozwól jej samej wybrać kogo lubi i ceni. Nie krytykuj mężczyzn, nie mów, że są beznadziejni bo to może ją negatywnie nastawić na przyszłość.

źródło: papilot.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze