Sól to BIAŁA ŚMIERĆ! Zobacz, czym możesz ją zastąpić

Spożywanie soli w nadmiarze doprowadzić do problemów zdrowotnych, np. nadciśnienia, chorób serca, czy problemów z nerkami. Sól spożywana w dużych ilościach, może stać się przyczyną otyłości, ponieważ skutecznie zatrzymuje ona wodę w organizmie. 

Jeśli zastanawiasz się czym możesz zastąpić tę niezdrową substancję, przychodzimy z pomocą. Zamiast soli, do ulubionych potraw dodaj:

-Zioła (najlepiej świeże)

Są zdrowe, nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie, dodają aromatu i zapachu. Jedząc je, poprawiasz swoje trawienie. Jeśli chcesz podkreślić smak ulubionych potraw, wybierz: bazylię, liść laurowy, majeranek, rozmaryn, kolendrę lub lubczyk.

-Czosnek 

Jak dowiedli naukowcy, żadne inne warzywo nie ma tak silnych właściwości antyrakowych. Znajdujące się w czosnku związki chemiczne są w stanie pohamować rozwój niektórych nowotworów związanych z układem pokarmowym człowieka. Najsilniej przeciwdziała chorobie nowotworowej jelit. Ma działanie antybakteryjne. Idealnie podkreśli również smak ulubionych potraw, ponieważ smakuje i pachnie wyraziście.

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: Od kilku lat bezskutecznie WALCZYSZ Z TRĄDZIKIEM? Ten tani kosmetyk to prawdziwy HIT!

Komentarze

Komentarze