Szykujesz wesele? Mamy dla ciebie ZŁE wieści!

Szykujesz niedługo wesele? Niestety, nie mamy dla ciebie zbyt dobrych wieści.

Wypowiedź premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki udzielił ostatnio odpowiedzi na pytanie, co z weselami w dobie pandemii koronawirusa. Czy mogą się one odbywać, a jeśli tak, to na jakich zasadach?

„Rząd na razie nie podjął decyzji pozwalającej na udział w weselach większej liczby osób” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Ta decyzja ma zależeć od dalszego rozwoju epidemii, podobnie jak otwarcie siłowni i kubów fitness” – dodała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Czytaj też: Polska PŁACZE! Z powodu koronawirusa NIE ZJEMY już w tym roku…?

wesele
Pixabay

„Powrót do normalności”

Wypowiadając się na temat tzw. powrotu do normalności, który zaczął już uskuteczniać nasz rząd, Morawiecki podkreślił, że „pierwszy etap” tych zmian został już uruchomiony i dzięki niemu możliwe jest indywidualne spacerowanie lub trenowanie np. w parkach i lasach.

Dmowska-Andrzejuk dodała, że już wkrótce możliwe będzie pływanie kajakiem, ale dokładny termin, od kiedy ruszą wypożyczalnie kajaków, nie został jeszcze ustalony.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

wesele
Pixabay

Wesela

Premier Morawiecki zapytany o to, czy można zorganizować wesele odpowiedział:

„Na razie decyzja o zwiększeniu liczby powyżej 50 osób nie zapadła. Śluby jak najbardziej tak, wesela z ograniczeniami, o których już wcześniej mówiliśmy z ministrem zdrowia”.

Nowe przepisy dotyczące nabożeństw

Niedawno weszły w życie przepisy łagodzące obostrzenia dotyczące liczby uczestników mszy świętych. Obecnie na każde 15 m kw. powierzchni kościoła może wejść jedna osoba.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaznaczył, że większe wesela będą umożliwiane w kolejnych etapach zmniejszania obostrzeń.

Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…

Źródło: Forsal

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze