TAK Sycylia walczy o turystów! Czegoś takiego JESZCZE NIE BYŁO!

Mimo pandemii, władze Sycylii robią wszystko, żeby przyciągnąć do siebie turystów. W jaki sposób chcą ich zachęcić do przyjechania na tę malowniczą wyspę?

Wakacje we Włoszech?

W związku z trwającą wciąż pandemią koronawirusa, nikt raczej nie myśli o wakacjach we Włoszech, gdzie wirus dał się we znaki najbardziej – przynajmniej jeśli chodzi o Europę. Mimo to, Sycylijczycy robią wszystko, żeby ściągnąć do siebie turystów. W jaki sposób chcą ich zachęcić do przyjechania na tę malowniczą wyspę? Władze włoskiej wyspy planują dopłacić za wakacje zagranicznych turystów! I to nie mało! Do rozdania jest ponad 200 milionów złotych!

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

Sycylia
Pixabay

Dopłacą za…

W ramach dopłaty, władze Sycylii planują częściowo pokryć koszta nie tylko biletów lotniczych i pobytów w hotelach, ale też wstępu do miejsc turystycznych. Ma to na celu podratowanie podupadłej z powodu koronawirusa turystyki.

Włochy wracają do normalności

Po tygodniach prawdziwej walki na śmierć i życie, Włosi zaczynają powoli wracać do normalności. Przed kilkoma dniami w kraju tym zaczęto powoli znosić restrykcje. Władze Sycylii, która utrzymuje się głównie z turystyki, wpadli na bardzo nietypowy pomysł, jak „wskrzesić” tegoroczne wakacje.

Wszyscy ci, którzy zdecydują się wyjechać na wakacje na Sycylię, dostaną częściowy zwrot poniesionych kosztów. Jak donosi „The Times” chodzi o 50 proc. dopłatę do biletu lotniczego i co trzeciego noclegu. Bedą także darmowe bilety do muzeów. Władze Sycylii chcą przeznaczyć na ten cel 50 mln euro (około 225 mln zł.)

Szczegóły akcji będą dostępne na stronie internetowej Visit Sicily.

Czytaj też: KONTROWERSYJNE słowa znanego profesora! „Szczepionka NIC NIE DA! Trzeba…”

Sycylia
Pixabay

Źródło: Podroze.se.pl

Zdjęcia: Pixabay, Unsplash

Komentarze

Komentarze