TYLKO DLA KOBIET! Ten objaw ŚWIADCZY O TYM, ŻE MASZ RAKA

Długość cyklu, faktura, kolor miesiączki – wszystko to, co widzisz, może sygnalizować coś ważnego dla twojego zdrowia. Twoja krew miesiączkowa może występować pod postacią koloru od czarnego do jasnoczerwonego, brązowego lub nawet różowego.

Większość odcieni można uznać za „normalne” lub „zdrowe”, jednak niektóre z nich dają nam wyraźny znak, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Czarny, brązowy, jasny czerwony, a może różowy?  Dowiedz się, co oznacza kolor twojej krwi miesiączkowej!

CZARNA KREW

Możesz być zaniepokojona widokiem czarnej krwi, ale niekoniecznie jest to powód do zmartwień. Kolor ten jest związany z tzw. starą krwią. Może ona wówczas przypominać fusy z kawy. Krew o czarnym odcieniu to taka, która potrzebuje trochę więcej czasu, aby opuścić macicę.

BRĄZOWA KREW

Brązowa krew wiąże się z początkiem lub końcem twojego okresu. Kiedy krew pozostaje dłużej w macicy, może stać się brązowa. Takie sygnały nie powinny być dla ciebie niepokojące. Czasami krew miesiączkowa potrzebuje nieco więcej czasu, aby opuścić organizm kobiety, utlenia się wówczas dłużej.  Z tego powodu po wydostaniu się z organizmu jest brązowa lub prawie czarna.

Komentarze

Komentarze