Uwaga na nowe NIEBEZPIECZNE WYZWANIE. Dzieci mogą ŚMIERTELNIE SIĘ ZATRUĆ

Pamiętacie “eraser” lub “pass out challenge” – wyzwania, który święciły triumfy wśród dzieci i nastolatków? Teraz przyszła pora na “tide pod challenge”. Na czym polega ta “zabawa”? Jakie wiążą się z nią konsekwencje?

Nowa moda
Jak donoszą amerykańskie media (m.in. ABC News i CBS News), “tide pod challenge” polega na umieszczaniu w ustach kapsułek piorących. Czasami śmiałkowie decydują się je przegryźć — filmy dokumentujące to zdarzenie są publikowane w internecie. Skutkiem może być spożycie groźnej dla zdrowia substancji.

Liczba przypadków
Okazuje się, że od początku 2018 r. rośnie liczba przypadków zgłaszanych na pogotowiu lub w szpitalach, które są związane z połknięciem kapsułek z detergentem do prania. Tylko w tym miesiącu odnotowano 40 tego typu zdarzeń (w przypadku połowy z nich ten środek piorący został spożyty celowo!) – takie informacje podali pracownicy American Association of Poison Control Centers.

Z kolei w ubiegłym roku stwierdzono aż 10 tys. zgłoszeń związanych z połknięciem tych kapsułek przez dzieci poniżej 5. roku życia.

Konsekwencje
Zawartość kapsułek do prania stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Dzieci, które je połkną, mogą nawet stracić przytomność. O takich skutkach poinformował dr Alfred Aleguas z centrum leczenia zatruć na Florydzie.

Okazuje się, że stwierdzono też 10 przypadków zatrucia śmiertelnego. Wśród ofiar było 8 osób dorosłych cierpiących na demencję i dwoje dzieci.

O innych skutkach kontaktu z kapsułkami piorącymi pisaliśmy tutaj: Dzieci mylą je z cukierkami. KONSEKWENCJE mogą być TRAGICZNE

Źródło: wprost.pl
Źródło zdjęcia: YouTube

Komentarze

Komentarze