Użyj tego składnika, a TWOJE PRZEBARWIENIA NA SKÓRZE ZNIKNĄ!

Od każdego dietetyka oraz kosmetologa usłyszysz, że prawidłowa dieta powinna zawierać jak największą ilość witaminy C. Witamina ta dzięki właściwościom które posiada, wpłynie na promienny wygląd Twojej skóry. Poprawi się także kondycja twojego organizmu. 

Witamina C, inaczej kwas askorbinowy, jest związkiem, który odgrywa niebywale istotną rolę w organizmie człowieka. Jej niedobór wpływa destrukcyjnie na nasz organizm: zmniejsza się nasza wydolność fizyczna, zaś organizm starzeje się znacznie szybciej.  Witamina C stosowana jest profilaktycznie w leczeniu wielu schorzeń.

Jak przekonuje dr Helen Robertshaw z kliniki Southface Skin Clinic, witamina C powinna być dodawana do codziennego systemu pielęgnacji. Właściwości przeciwzapalne kwasu askorbinowego, mogą pomóc osobom z cerą wrażliwą, a także tym, którzy chorują na trądzik różowaty. Witamina C wspaniale rozjaśnia przebarwienia, działa wygładzająco. Według naukowców połączenie jej z witaminą E, przynosi rewelacyjnie efekty.

Dieta

Pamiętaj, aby swoją codzienną pielęgnację wzmacniać witaminą C w postaci diety oraz soków.

Świeżo wyciskany sok z pomarańczy jest bogaty w witaminę C, kwas foliowy, potas i witaminy z grupy B.
W 100 gramach pomarańczy jest 53,2 mg witaminy C.

Odmian papryczki chili jest wiele, ale zielona i czerwona są szczególnie bogate w witaminę C.
W 100 gramach papryki czerwonej chili jest 150mg witaminy C.

Kiwi jest niewielkie i bardzo słodkie, ale posiada wiele cennych przeciwutleniaczy, takich jak witamina C. Na 100 gram przypada 92,7 mg witaminy C.

Zobacz też: NIE JADŁA KOLACJI. Pokazała, CO SIĘ STAŁO z jej brzuchem po 7 dniach

Źródło: terapiasokami.pl

Zdjęcie: pixabay.com

Komentarze

Komentarze