W takiej ODETCHNIESZ PEŁNĄ PIERSIĄ! Jest skuteczna i TANIA

Zakrywanie nosa i ust będzie obligatoryjne przez długi czas. Maseczki, chustki, szaliki – można wykorzystać je w tym celu. Jaką maskę wybrać?

Do momentu aż powstanie szczepionka na koronawirusa lub lek na COVID-19, które będą bezpieczne dla ludzi i skuteczne, musimy nosić maseczki. Jakie wybrać, by chroniły i nie utrudniały oddychania?

O tym informuje portal interia.pl. Przytacza wypowiedź menedżerki ośrodka sportowego, pani Doroty Zygmunt. Twierdzi ona, że znalazła alternatywę dla powszechnych bawełnianych maseczek.

Zobacz: Lekarz pokazał: Taka DWA RAZY BARDZIEJ CHRONI przed COVID-19!

Z zawodu krawcowa zaproponowała maseczki z lnu o gęstym splocie, który jest przewiewny i miękki. W takiej maseczce na pewno się nie zaparzymy jak w przypadku tej z bawełny. Napisała na swoim profilu na Facebooku:

“Zawiodłam się na bawełnie na twarzy. Dlatego wczoraj po południu powstały prototypy masek rekreacyjnych, w których da się oddychać. Z czystego, miękkiego polskiego lnu. Testuję je intensywnie na sobie podczas spacerów z psem. Weekend przede mną, więc będzie czas na zabawy przy maszynie. Jak ktoś czuje się zmęczony oddychaniem w bawełnie – zapraszam”.

Warto więc zajrzeć do szafy. Być może mamy tam materiały, które sprawdzą się lepiej niż bawełna. Ważne, by miały gęsty splot. By tkanina spełniała funkcję ochronną, trzeba zrobić test światła, czyli podświetlić ją od dołu. Jeśli nie prześwituje mocno, będzie odpowiednia.

Celem noszenia maseczek jest nie zarażanie innych. Zakażenie koronawirusem przebiega często bezobjawowo. W ten sposób można ochronić innych, których moglibyśmy zarazić nieświadomie.

Maseczka z lnu – co Wy na to?

Zobacz też: SKANDAL w fabryce maseczek! To, co ROBI Z NIMI pracownik, SZOKUJE

Źródło: Interia Kobieta
Źródło zdjęcia pixabay.com

Komentarze

Komentarze