WHO odpowiada na „teorię Trumpa” nt. pochodzenia koronawirusa. „Mamy PEWNOŚĆ, iż…”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) skomentowała ostatnią wypowiedź prezydenta USA Donalda Trumpa, który powiedział, że widział dowody na to, że koronawirus pochodzi z laboratorium Wuhan.

„ODKRYCIE” TRUMPA

Podczas gdy wielu światowych ekspertów usiłuje odpowiedzieć na pytanie, skąd tak naprawdę wziął się koronawirus, który zaatakował obecnie cały świat, prezydent USA Donald Trump, ma już swoją teorię, którą właśnie postanowił podzielić się ze światem. Według głowy USA, koronawirus może pochodzić z laboratorium Instytutu Wirusologii w chińskim Wuhan. Trump poinformował o tym w czwartek na oficjalnej konferencji prasowej.

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

WHO
IG

„MA DOWODY”

Trump twierdzi, że ma dowody na to, że wirus ten wydostał się z laboratorium w Wuhan. Nie chce jednak podać więcej szczegółów w tej sprawie…

Nie mogę wam tego powiedzieć, nie wolno mi wam tego powiedzieć” – powiedział tajemniczo.

Co na to WHO?

Jak twierdzi ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO, doktor Mike Ryan, organizacja jest pewna, iż koronawirus ma naturalne pochodzenie i na pewno nie wydostał się z żadnego laboratorium

„Wiele razy słuchaliśmy licznych naukowców, którzy przyglądali się sekwencjom tego wirusa. Jesteśmy pewni, że ten wirus ma naturalne pochodzenie” – powiedział Ryan.

Ekspert WHO dodał, że na chwile obecną bardzo ważne jest, aby ustalić naturalnego gospodarza koronawirusa.

„Dzięki temu będzie można ustalić, w jaki sposób naruszono „barierę gatunkową zwierzę-człowiek” i zapobiec temu w przyszłości” – stwierdził.

Źródło: O2

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze