Z ostatniej chwili! Sejm uchwalił BON 500 PLUS na wakacje! Dostaniesz go!

Jakiś czas temu rząd zapowiadał bon turystyczny w wysokości 1000 zł, który miałyby otrzymać osoby zatrudnione na umowę o pracę. Pomysł nie przeszedł, ale za to właśnie poinformowano o tym, że każde dziecko ma otrzymać w tym roku 500 złotych na wakacje.

Zapowiedź Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda w trakcie wizyty w Stalowej Woli powiedział, że każde dziecko otrzyma w tym roku 500 złotych na wakacje. Jak wynika z wyliczeń ekspertów, ze świadczenia skorzysta 6 mln polskich dzieci.

Wcześniej miał być bon turystyczny

Wcześniej rząd mówił o możliwości odebrania bonu turystycznego w wysokości 1000 zł dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wprawdzie Senat nadal wnioskuje by bon miał wartość 1000 zł i na dodatek chce, żeby dostali go także seniorzy, ale wszystko wskazuje na to, że Sejm odrzuci takie poprawki.

Czytaj też: Duda to prawdziwy MISTRZ kulinarny! Jego popisowe danie to…

500 zł na wakacje – dla kogo?

Bon w wysokości 500 zł na wakacje dostaną wszyscy, na których przysługuje comiesięczne świadczenie 500+. Bon będzie jednorazowy i będzie miał wartość 500 zł, ale nie będzie go można wymienić na gotówkę.

Co zatem można będzie z nim zrobić?

Bon taki można będzie wykorzystać do opłacenia kolonii, obozów, wycieczek czy innych form wypoczynku dzieci. Ma on być ważny do końca 2022 roku.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE BONU:

  • Za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka. Na dziecko przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • W przypadku gdy kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przysługującego jej świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu.
  • Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

Źródło: Strefabiznesu.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze