Z seksu NICI. 5 produktów, które OBNIŻAJĄ LIBIDO DO ZERA

Satysfakcjonujące życie seksualne to ważny element związku. Na męskie i damskie libido wpływają takie czynniki jak m.in. stres i zmęczenie, a także wiek partnerów. Zdarza się, że sami przyczyniamy się do osłabienia pożądania. Czego nie powinniśmy robić przed seksem?

Po pierwsze, nie należy jeść zbyt dużych porcji posiłków
Obfita kolacja powoduje zmęczenie i
spadek poziomu energii. Wieczorem warto też unikać słodyczy. Powodują one obniżenie stężenia męskiego hormonu — testosteronu. To wniosek z badań przeprowadzonych przez naukowców z ośrodka badawczego w Dublinie. Specjaliści polecają przekąski, tj. suszone owoce lub orzechy, które dodają energii.

Po drugie, nie powinniśmy pić napojów energetyzujących
Pobudzają, ale na krótko. Słodkie napoje powodują nagły wzrost poziomu glukozy we krwi.
Następnie jej stężenie w organizmie bardzo szybko spada. W efekcie zamiast energii do działania odczuwamy silne zmęczenie.

Po trzecie, nie należy pić napojów alkoholowych
Alkohol upośledza funkcje organizmu.
Ponadto utrudnia, a w wielu przypadkach nawet uniemożliwia odbycie stosunku płciowego. Mężczyźni mogą mieć problem z osiągnięciem wzwodu (jeśli wypiją go za dużo).

Po czwarte, nie warto używać preparatów na bazie mentolu
Miętówki, gumy do życia i spreje odświeżające oddech obniżają popęd seksualny u panów. Za takie działanie jest odpowiedzialny mentol. Składnik ten zmniejsza poziom testosteronu w ich organizmach. Hormon ten decyduje o odczuwalnym pożądaniu u płci męskiej.

Po piąte, nie należy palić papierosów
Długotrwały nałóg tytoniowy może skutkować niepełną erekcją.
Efektem palenia papierosów bywa także impotencja.

Źródło: wp.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com

Komentarze

Komentarze