Twój mąż robi chociaż jedną z tych rzeczy? ROZWÓD jest blisko

Z każdym rokiem wzrasta liczba rozwodów, szczególnie wśród par z bardzo krótkim stażem. Przyczyn tego zjawiska może być naprawdę wiele. Oto tylko niektóre z nich!

O tym, że w Polsce wzrasta liczba rozwodów, mówi się już od dawna. Dzisiaj możemy już mowić o lawinowym wzroście liczby rozpadających się par. Dlaczego spora część małżeństw tak szybko się rozchodzi? Psychologowie wskazują przede wszystkim na pewną tendencję do podejmowania nieprzemyślanych decyzji o ślubie i kierowanie się… emocjami.

Jeżeli twój mąż robi chociaż jedną z tych rzeczy – bądź czujna, ponieważ rozwód jest blisko!

1. Niewierność

Zdrada jest odpowiedzialna za rozpad większości małżeństw. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn rozwodów. Dlaczego ludzie się zdradzają? Powodów może być wiele – od nudy w związku, przez chęć podniesienia własnej samooceny, po potrzebę posiadania więcej niż jednego partnera seksualnego…

2. Pieniądze

Według kilku badań i statystyk rozwodowych, bardzo częstą przyczyną rozwodów jest brak kompatybilności finansowej i błędy finansowe popełniane w małżeństwie.

Chodzi tu o nawyki dotyczące wydawania pieniędzy i cele finansowe małżonków, a także o kwestie związane z tym, że jeden z małżonków zarabia znacznie więcej niż drugi, co może powodować kłótnie, co z kolei może doprowadzić do nadwyrężenia małżeństwa.

3. Brak komunikacji

Komunikacja ma kluczowe znaczenie w małżeństwie, a nieumiejętność mądrego komunikowania się prowadzi do spięć i frustracji, wpływając na wszystkie aspekty życia małżeńskiego. Psychologowie podkreślają, że dobra komunikacja jest podstawą silnego małżeństwa.

4. Ciągłe kłótnie

Od kłótni o obowiązki domowe po kłótnie o dzieci – nieustanne kłótnie zabijają wiele związków.

Czytaj też: Odkryto nową, nieoczekiwaną przyczynę WIELU ROZWODÓW!

rozwód
Unsplash

5. Brak życia intymnego

Brak życia intymnego może szybko zrujnować małżeństwo, ponieważ sprawia, że ​​pary czują się tak, jakby żyły z nieznajomym lub bardziej jak współlokatorzy niż małżonkowie. Może to wynikać z braku fizycznej lub emocjonalnej intymności, która bardzo często zdarza się zwłaszcza wśród par z długim stażem. Zdaniem psychologów, ignorowanie fizycznych potrzeb partnera jest jedną z głównych przyczyn rozwodów.

6. Nieprzygotowanie do małżeństwa

Wiele par, które mają na swoim koncie rozwód uważa, że jego przyczyną był brak przygotowania do życia małżeńskiego. Wskaźniki rozwodów są najwyższe wśród par po dwudziestce. Jak pokazują statystyki, prawie połowa rozwodów ma miejsce w ciągu pierwszych 10 lat małżeństwa, zwłaszcza między czwartą a ósmą rocznicą ślubu.

7. Przemoc fizyczna

Przemoc fizyczna lub emocjonalna, jest niestety częsta wśród wielu par. Bez względu na powód takiego zachowania, nikt nie może tolerować agresji i nadużyć i powinien jak najszybciej uciekać z takiego związku.

8. Uzależnienie

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, hazardu czy seksu, może bardzo poważnie zniszczyć wasz związek. Nałóg wpływa negatywnie nie tylko na twoje relacje z małżonkiem, ale też hamuje twój rozwój, samopoczucie psychiczne, a także zaburza równowagę finansową i negatywnie wpływa na dzieci.

Czytaj też: Tego nikt się nie spodziewał! Oto najbardziej zaskakujące ROZWODY 2019 roku!

rozwód
Unsplash

Źródło: Marriage.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze