UWAGA, zasypiasz w ten sposób? Ta pozycja powoduje BÓL KARKU I PLECÓW

Ułożenie ciała do snu ma znaczenie. Od tego w jakiej pozycji zasypiasz jest uzależnione to w jakim stopniu obudzisz się wypoczęty rano.

Efektem złego ułożenia ciała do snu mogą być: bóle głowy, ból brzucha, koszmary senne, a nawet przedwczesne zmarszczki.Zdecydowanie nie zasypiaj w pozycji embrionalnej na prawym boku.  Układając się w ten sposób,  zaokrąglamy plecy i tym samym obciążamy kręgosłup. Stąd poranne bóle pleców, karku, a nawet stawów kolanowych.

 

Lekarze jako nieodpowiednią wskazują również pozycję na brzuchu. Uciska i przepycha ona kwasy żołądkowe w górę układu trawiennego, co może wzmagać refluks. Ponadto jest to również obciążenie dla kręgosłupa, które prowadzi do bólu karku i mięśni górnej części pleców.

 

ZOBACZ TEŻ:Starasz się o dziecko? Dowiedz się, o czym decydują plemniki mężczyzny

 

Jakie są więc dobre pozycje do snu?

Najzdrowiej spać na plecach (z rękoma wzdłuż ciała i lekko rozstawionymi nogami). Mięśnie są wtedy rozluźnione, kręgi wracają na swoje miejsce, poprawia się krążenie, organizm skuteczniej oczyszcza się i regeneruje. Spanie na wznak chroni też narządy wewnętrzne przed naciskiem. Mimo tego nie poleca się tej pozycji osobom chrapiącym. Bezpiecznie jest też zasypiać w pozycji rozgwiazdy, a więc z rozłożonymi na bok nogami oraz rękoma uniesionymi do góry (najczęściej zgiętymi w łokciach).

 

Żródło:wysypiamsie/ pixabay

Komentarze

Komentarze