18-latka uciekła Z ARABII SAUDYJSKIEJ! Przyznaje, że jeśli TAM WRÓCI, CZEKA JĄ ŚMIERĆ!

Rahaf Mohammed Alkunun to 18-letnia, saudyjska kobieta, która została zatrzymana w Bangkoku w Tajlandii, w trakcie podróży do Australii, gdzie chciała ubiegać się o azyl. Powodem ucieczki dziewczyny, były stosunki z rodziną. Bliscy 18-latki, to muzułmanie, którzy zmuszali ją do poślubienia obcego dla niej mężczyzny.

Kilka dni temu 18-latka zabarykadowała się w swoim pokoju hotelowym na lotnisku. Jest w pełni świadoma, że powrót do rodzimego kraju będzie dla niej skutkował śmiercią. Ta młoda odważna kobieta apelowała do wszystkich za pomocą mediów społecznościowych. Próbowała w ten sposób zawalczyć o swoje prawa. Powodem jej ucieczki było zachowanie rodziny. Bliscy torturowali 18-latkę i zmuszali ją do narzucanego małżeństwa.

Okazuje się, że władze Tajlandii próbowały blokować jej dalszą podróż. W Bangkoku, gdzie miała przesiadkę, odebrano jej paszport z powodu braku opiekuna płci męskiej. Tajlandzcy urzędnicy odpierają zarzuty ze strony Rahaf Mohammed Alkunun, tłumacząć, że została ona zatrzymana ponieważ nie posiadała biletu powrotnego ani wizy.

Rahaf Mohammed Alkunun napisała w swoich mediach społecznościowych, że tajlandzkie służby kłamią, jakoby nie miała wizy do Australii.

Wiele wskazuje na to, że 18-latce uda się zrealizować swoje plany. Jeden z przedstawicieli urzędu imigracyjnego w Tajlandii powiedział w rozmowie z dziennikarzami następujące słowa: „Jeśli ona nie chce wrócić, nie będziemy jej zmuszać”. Podkreślił również, że w najbliższym czasie 18-latka spotka się z Wysokim komisarzem Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców.

18-letnia saudyjka, Rahaf Mohammed Alkunun, narzucone małżeństwo

Zobacz też: Znana ZAWODNICZKA MMA pobita przez męża! Nie weźmie udziału w GALI UFC

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia: BBC, Twitter

Komentarze

Komentarze