9-latek napisał LIST do MAMY. ZABILI ją ROSJANIE

Trwa inwazja Rosji w Ukrainie. Ofiarami są najbardziej bezbronni, bo dzieci, a także kobiety i seniorzy. 9-letni chłopczyk, który stracił mamę napisał do niej wzruszający list. W ten sposób próbuje poradzić sobie z traumą.

List do Mamy

List opublikowała ukraińska polityk-Lesia Vasylenko. 9-letni chłopczyk stracił swoją Mamę w wyniku rosyjskiego ostrzału. Samochód, którym podróżowali ostrzelali Rosjanie. Jedna z kul zabiła Mamę chłopca. Chłopczyk z ciałem Mamy został uwięziony w samochodzie. Musiał się w taki właśnie sposób ukrywać. Gdy chłopczyk został uratowany postanowił podziękować Mamie dosłownie za wszystko.

Wzruszające słowa

Chłopczyk napisał do Mamy, którą stracił takie oto słowa:

Mamo, dziękuję Ci za najlepsze dziewięć lat mojego życia. Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą Mamą na świecie. Nigdy Cię nie zapomnę! Życzę Ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w raju. Całuję Cię Galia!

W ten sposób dziecko próbowało też poradzić sobie z ogromną stratą i traumą, której doświadczyło. List pozwolił mu wyrazić swoje uczucie do ukochanej Mamy.

Poruszenie internautów

List 9-letniego chłopca do zabitej przez Rosjan Mamy wywołał ogromne poruszenie wśród internautów. Ci kierowali swoje komentarze do rządzących, żadając nałożenia jeszcze ostrzejszych sankcji na Rosję, po to, by zatrzymać tę bestialską wojnę. Internauci pisali:

Prezydencie Biden, czy to wystarczy, by dostarczyć ciężkiej broni? Zamknąć niebo?

A w moim kraju nie chcą sankcji, bo narzekają na cenę benzyny. Obrzydliwe.

Natomiast inni pisali:

Ciężko znaleźć słowa. Rosyjska doktryna wojenna jest obrzydliwa, nic się dla nich nie liczy, nawet życie dzieci. Nie pojmuję jak doszli do tego poziomu…To bezkresne zło…Każdego dnia Rosjanie zaskakują mnie faktem, że piekło jest jednak gorsze i gorsze…

Źródło: Twitter/ Lesia Vasylenko

Zdjęcie: Twitter/ Lesia Vasylenko

Komentarze

Komentarze