Chcesz zrzucić BRZUCH PO CIĄŻY? Ten trening JEST DLA CIEBIE IDEALNY!

Chcesz zrzucić brzuch i zbędne kilogramy, które zostały ci po ciąży? Ten trening jest dla Ciebie idealny! Anka Dziedzic to motywatorka i trenerka, która inspiruje setki tysięcy kobiet. Na Instagramie obserwuje ją bez mała 300 tysięcy osób. Stworzyła ten plan treningowy z myślą o tobie.

Trening fizyczny poprawia koordynację nerwowo-mięśniową. Zwiększa się harmonijność, precyzja jak i szybkość ruchów. Dzięki treningowi, możemy wysmuklić sylwetkę, stracić zbędne kilogramy. Aktywność fizyczna nie tylko ujędrnia ciało, sprawia również, że mamy zdecydowanie więcej energii.

1. Krokodylki

(a) Wyskocz dynamicznie w górę. (b) Wyląduj w przysiadzie, rękami dotykając podłogi. Wyrzuć nogi w tył, pilnując, żeby biodra nie opadły. Powinnaś znaleźć się w wysokim podporze: dłonie mają znajdować się pod barkami, głowa w przedłużeniu kręgosłupa, miednica ma być podciągnięta, a pępek „przyklejony” do lędźwi. Zeskocz nogami do przysiadu i kontynuuj.

2. Krążenie nóg w leżeniu

(a) Połóż się na plecach, włóż ciężarki pod kolana i ustaw je nad biodrami. Rozłóż ręce na boki. Zaangażuj mięśnie brzucha. (b) Zataczaj obszerne koła raz w prawą, raz w lewą stronę. Cały czas staraj się trzymać górną część pleców przyklejoną do podłoża, nie napinaj obręczy barkowej.

3. Wypady w podporze

(a) Ustaw się w podporze wysokim (zwróć uwagę na te same elementy, co w pierwszym ćwiczeniu). Nie zmieniając ułożenia reszty ciała, dynamicznym ruchem przenieś prawą nogę jak najbliżej prawej ręki. Podczas ruchu nie zaokrąglaj pleców. Przytrzymaj nogę 2 s i wróć do pozycji wyjściowej. (b)Powtórz drugą nogą.

4. Unoszenie bioder

Połóż się na plecach, ręce wzdłuż ciała, kość ogonowa nad matą (angażujesz dół brzucha), nogi wyprostowane w pionie. Biodra dynamicznie unieś w górę, a nogi do sufi tu (nie uginaj ich). Mięśniami brzucha kontroluj powrót do pozycji wyjściowej, nie kładąc kości ogonowej na matę.

5. Nożyce

Połóż się na plecach, nogi podnieś do pionu, a ręce z ciężarkami blisko stóp. Barki utrzymuj cały czas nad matą. Nie przyciągaj brody do mostka. Przenieś z tej pozycji lewą rękę w dół i opuść lewą nogę z wydechem. Weź wdech i zmień stronę.

Źródło: Trening przygotowany przez Annę Dziedzic (dla magazynu Women’s Health)

Zobacz też: Jak pozbierać się po trudnym rozstaniu? Ta zaskakująca metoda naprawdę działa!

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze