Czy można zarazić się koronawirusem od BEZOBJAWOWYCH nosicieli? Zaskakujące odkrycie!

Bezobjawowi nosiciele koronawirusa rzadko zakażają innych ludzi. Informacja ta została przekazana przez BBC w odniesieniu do eksperta Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – Marii Van Kerkkhov.

Sensacyjne odkrycie

Epidemiolog powiedziała, że naukowcy wątpią w możliwość przeniesienia wirusa z ludzi zarażonych, którzy cierpią na chorobę bez objawów, na zdrowe osoby. Jej zdaniem najbardziej zakaźni są pacjenci z wyraźnymi objawami.

Specjalistka odniosła się do informacji WHO uzyskanych w wielu krajach posiadających systemy śledzenia kontaktów dla osób zarażonych. Niemniej jednak kwestia możliwości ekstrapolacji (prognozowanie wartości pewnej zmiennej lub funkcji poza zakresem, dla którego mamy dane) tych danych na inne państwa pozostaje otwarta.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

Nie wszyscy w to wierzą

Wielu ekspertów wyraziło wątpliwości dotyczące stwierdzenia Van Kerkkhovej, ponieważ nie dostarczyła ona szczegółowych informacji na temat statystyk, na podstawie których wyciągnęła swoje wnioski. Wskazali również, że takie oświadczenia mogą negatywnie wpłynąć na rozprzestrzenianie się choroby i prowadzić do przedwczesnego zniesienia środków ograniczających.

Jakiś czas temu Van Kerkkhova obaliła rozpowszechnioną teorię, że koronawirus mutuje z czasem i staje się coraz bardziej niebezpieczny. Ekspertka powiedziała, że ​​wirus zmienia się w normalnym zakresie, który jest typowy dla podobnych chorób, na przykład grypy.

Czytaj też: Amerykańscy naukowcy ALARMUJĄ! Koronawirus przenosi się głównie PODCZAS…

Źródło: BBC

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze