DRUZGOCĄCE słowa szefa WHO. Jego apel PRZERAŻA!

Wielu z nas żyje nadzieją na szybkie zakończenie pandemii koronawirusa. Po kilku tygodniach kwarantanny, niektóre kraje świata zaczęły już powoli znosić restrykcje mające na celu walkę z epidemią. Zdaniem szefa WHO, robią to jednak przedwcześnie…

Ostrzega przed „śmiercionośnym odrodzeniem”

Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzega państwa całego świata przed „śmiercionośnym odrodzeniem” koronawirusa. Jego zdaniem, niektóre kraje zbyt szybko znoszą restrykcje, co może mieć fatalne konsekwencje dla ich mieszkańców…

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

apel
IG

Apel Ghebreyesusa

Szef WHO wystosował apel, w którym prosi przedstawicieli różnych krajów o rozsądne podejście do znoszenia restrykcji oraz tzw. odmrażania gospodarki.

„Wiem, że niektóre kraje planują już zniesienie restrykcji, które sprawiły, że ludzie pozostają w domach. Tak jak wszyscy, WHO także chce, żeby te ograniczenia zostały zniesione. Jednak zniesienie ich zbyt szybko może sprawić, że przyjdzie śmiercionośne odrodzenie koronawirusa. Jeśli nie zrobimy tego w odpowiedni sposób, krzywa spadku może być równie niebezpieczna, jak krzywa wzrostu” – powiedział szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, obecnie liczba zgonów na całym świecie z powodu koronawirusa przekroczyła już 128 tysięcy. Od początku istnienia pandemii zakażonych zostało ponad 2 miliony ludzi. Za wyleczonych uznaje się prawie pół miliona z nich.

Czytaj też: ZŁE wieści na temat koronawirusa! Powróci z JESZCZE większą siłą już w…

Źródło: O2

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze